Обери своє диво природи в Україні!

174
8 лютого 2008

Лише влітку українці визначили 7 найзахопливіших чудес нашої країни - і ось у них знову є приємна можливість дізнатися більше про те, що варто подивитися, або накинути балів місцям, що полюбилися.

7 лютого завершився перший етап акції "7 природних чудес України", повідомляє Ліга.

Комплекс геологічних об’єктів на Дніпропетровщині, наукова цінність яких та мальовничість створених ними ландшафтів є загальновизнаними

На відміну від минулорічного, у цьому конкурсі на звання чуда претендують об'єкти нерукотворні - гори, печери, вулканічні масиви, озера, ріки й подібне.

Багатовіковий дуб, якому понад 450 років (Коропський район, Чернігівської обл.)

За словами організаторів акції, одним із завдань її є своєрідна "інвентаризація" визначних пам'яток природи, щоб визначити, у якому стані вони перебувають, і забезпечити порядок та охорону цих об'єктів.

У кінцевому рахунку, конкурс "7 природних чудес України" повинен мати ефект "пропаганди" унікального природного світу країни, привернути увагу до тих об'єктів, які у перспективі можуть стати цікавими не тільки для громадян України, але й туристів із різних країн світу.

Буцький каньйон Черкащини являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, висотою близько 30 метрів

На даний момент, як розповів ініціатор акції "бютівець" Микола Томенко, уже надійшли пропозиції з 15 регіонів країни та Севастополя - і організатори продовжують отримувати пропозиції щодо участі в акції від обласних оргкомітетів, а також від наукових і громадських організацій.

Урочище "Каскади" на Кировоградщині - один з небагатьох осередків поширення низки природних водоспадів

У цілому ж, акція пройде в кілька етапів - і число "7" відіграє не останню роль.

7 лютого визначаються 100 претендентів на звання "7 природних чудес України", до 7 липня експерти виділять 21 об'єкт, а після інтернет-голосування й експертної оцінки по них - 21 серпня - будуть названі 7 природних чудес-переможців.

"Яблуня – колонія" на Сумщині, яка відрізняється від інших своїм виглядом, віком і дивовижною здатністю до продовження життя

До речі, така ж схема визначення чудес була й у всеукраїнській акції "7 чудес України", продовженням якої є "7 природних чудес України".

Скеля "Голова Чацького", що стала символом Житомира

Якщо ви ще не бачили чи й не чули про ці пам'ятки - подивіться: вибір великий! Ну, й готуйтеся вибирати ваше чудо природи :)

Річка Десна, ліва притока Дніпра, перша серед його приток за довжиною і друга за величиною басейну. Чернігівщина

Фото з сайту  "7 природних чудес України"