Скрипка організовує народне караоке
Близько року назад в Олега Скрипки виникла ідея записати національний гімн України і випустити на диску.
Як зазначає його прес-служба, мотивації при цьому були як патріотичні, так і не зовсім: мала місце і здебільшого професійна цікавість рок-музикантів - як гімн звучатиме в роковому звучанні.
"Отож, власне кажучи, з найчесніших і найкращих проявів свого власного его хлопці взялись за виконання гімну України. До речі, слід сказати, що потреба в оновлені першого рядка тексту вже давно витала серед українців, ставлячи в першу чергу наголос на позитиві та оптимізмі речей", - йдеться у повідомленні.
"Дуже часто мені й знайомі, й незнайомі люди надсилали свої версії, своє бачення Гімну України. Кожна з тих пропозицій мала і переваги, й недоліки, тож я вирішив узяти з них найсильніші рядки, найяскравіші думки-звороти, оздобити то все в єдиний цілісний текст і покласти на відомий кожному мотив Державного гімну. По суті, виходить, що слова до нового славня України склав народ", - каже Олег Скрипка.
До презентації і кращого засвоєння нової версії головної пісні держави "ВВ" випустять подвійний диск "Гімн-славень України".
На першому записано Державний гімн "Ще не вмерла України", але не тільки перший куплет і приспів, а з усіма стовпчиками у виконанні "Воплів Відоплясова". Після офіційної версії Олег Скрипка подає Гімн "Квітне наша Україна", написаний народом. Усі вірші, отримані від авторів, увійдуть до платівки файлом-додатком у своєму первісному вигляді.
"Текст Гімну уклав місяць тому, - розповідає співак. - Музики не міняв, але виконаю зі своїм гуртом у роковому стилі. Я не хочу категорично пропонувати Україні нову версію Гімну. Але мене турбує, що нинішній не відповідає сучасній епосі. Пісню випустимо на двох платівках. На одній буде два варіанти - старий і новий, на другій - караоке. На заставку я запропонував український живопис XIX-ХХ століть".
"Ми не претендуємо, щоб оновлений славень замінив історичний Гімн України. І не будемо нікуди звертатися з такими пропозиціями". Всі фото Дмитра Ларіна |
Організатори заходу планують влаштувати співоче змагання на найкраще виконання чинного Державного гімну "Ще не вмерла України". На переможців чекають цінні подарунки - програвач IPod з повною збіркою пісень від видавництва "Країна Мрій" і музичні диски від цього самого видавництва.
"Ми не претендуємо, щоб оновлений славень замінив історичний Гімн України. І не будемо нікуди звертатися з такими пропозиціями. Але якщо через десять років у парламенті виникне ідея замінити існуючий Гімн більш позитивними словами і вони звернуться по допомогу до Олега Скрипки, він залюбки погодиться на співпрацю. А поки що Скрипка надто поважає літописний текст, щоб добиватися змінити його на державному рівні", - підкреслює Марта Середа, співорганізатор суботнього дійства "Квітне наша Україна".
Воплі Відоплясова. Гімн-Славень України. Зміст
Диск 1:
1. Гімн України "Ще не вмерла Україна..."
2. Славень України "Квітне наша Україна..."
3. Фотоальбом "Український живопис XIX - початку XX століть"
4. Народні версії Славня України
Диск 2:
1. "Ще не вмерла Україна..." (караоке)
2. "Квітне наша Україна..." (караоке)
Музика - М. Вербицький
Текст - П. Чубинський (1), народний (2)
Музична обробка - Воплі Відоплясова
Художнє оздоблення - Наталка Сидь
ВОПЛІ ВІДОПЛЯСОВА:
Олег Скрипка
Євген Рогачевський
Сергій Сахно
Олексій Мельченко
Хорова група п/к Неллі Бикової:
Рузана Чабанова
Дмитро Іванченко
Олександр Стрюк
Ганна Штурма
Видання містить електронну версію фотоальбому "Український живопис XIX - початку XX століть".
[L]В караоке-награннях використані репродукції з картин Т. Шевченка, М. Бодаревського, А. Гороновича, І. Їжакевича, Л. Жемчужникова, Ф. Красицького, М. Пимоненка, І. Соколова, К. Трутовського, С. Васильківського, В. Орловського та інших видатних українських майстрів.
В оздобленні диска використані уривки картини М. Івасюка "В'їзд Богдана Хмельницького в Київ".