Народження Мікеланджело Антоніоні та Стенлі Крамер
Цього дня народилися...
Мікеланджело Антоніоні
Сьогодні ми святкуємо 96 років з дня народження видатного режисера, сценариста і теоретика кіно Мікеланджело Антоніоні.
Він розпочинав свій творчий шлях у 50-х роках, у межах школи італійського неореалізму. Згодом, Антоніоні став фільмувати картини, у яких зосередив увагу на внутрішньому свті своїх героїв. Зокрема,створив знамениту "тетралогію некомунікабельності" - "Пригода" (1960), "Ніч" (1961), "Затемнення" (1962), "Червона пустеля" (1964).
Наприкінці 60-х він зняв одну з найбільш новаторських своїх картин - "Фотозбільшення" (1966). У ній Антоніоні піддав сумніву здатність людини контролювати реальність. Іншою резонансною картиною режисера став фільм "Забріскі пойнт" (1970), у якому стверджувались ідеї молодіжної контркультури. Впродовж 70-х він продовжує знімати контраверсійні стрічки, серед якихи найголовнішою є "Професія: репортер" (1975) із Джеком Ніколсоном у головній ролі.
Кадр з фільму Мікеланджело Антоніоні "Пригода". ФотоРhotofest |
Протягом свого життя Антоніоні ставав призером найпрестижніших світових кінофестивалів. Зокрема, отримав "Золотого ведмедя" на "Берлінському фестивалі" за стрічку "Ніч" та "Золоту пальму" у Каннах за картину "Фотозбільшення".
Помер Мікеланджело Антоніоні 30 липня 2007 року у Римі.
Стенлі Крамер
29 вересня виповнюється 95 років з дня народження видатного американського продюсера та режисера Стенлі Крамера.
Крамер став відомий завдяки гострому соціальному наповненню своїх стрічок. Від 30-х років він працює у кіноіндустрії спочатку сценаристом та монтажером, а згодом починає продюсувати фільми. У часи маккартизму Крамер (який сам був лівим) виявив мужність і співпрацював із занесеними до "чорного списку" кінематографістами.
Дебютною роботою Крамера-режисера став фільм "Не як чужий" (1955). У своїх подальших стрічках режисер виступав із критикою американського суспільства, у якому панує, на думку Стенлі Крамера, жадоба, егоїзм, байдужість та насильство.
Наприклад, у фільмі "Сковані одним ланцюгом" (1958) білошкірий втікач-каторжанин під час втечі від поліцейської облави здатен побороти свій расизм і відчути симпатію до чорношкірого товариша, із яким вони сковані ланцюгом. Солідарність нібито небезпечних злочинців прямо протиставляється амбіціям поліцейських, жорстокості та жадібності жителів "звичайної" американської глибинки.
А знаменита стрічка Крамера "Корабель дурнів" представляє лайнер "Ґранд готель", що пливе до Німеччини на порозі Другої світової війни як метафору тодішнього (й теперішнього суспільства).
Стенлі Крамер. Фото filmreference.com |
Алла Дємідова
Сьогодні відомій російській театральній та кіноактрисі Аллі Дємідовій виповнюється 72 роки.
Дємідова відома насамперед глядачам старшого покоління своїм ролям у фільмах "Служили два товариші" (1968), "Дзеркало" (1974), "Легенда про Тіля" (1976), "Любовь Яровая" (1977), епізоді "Собака Баскервілей" популярного телесеріалу "Пригоди Шерлока Голмса та Доктора Ватсона" (1981).
У радянському кіно Дємідовій вдалося створити образ інтлектуалки, яка вміє володіти собою та знаходить вихід із найзаплутаніших ситуацій.
Із нещодавніх ролей російської актриси можна назвати блискучу акторську роботу у фільмі Кіри Муратової "Настроювач" (2004).
Алла Демідова. Фото roskino.com |
Алла Дємідова є Лауреатом Державної премії СРСР (1977) та Народною артисткою РСФСР (1984).