"Молоко з кров'ю" стало книгою року ВВС

— 22 грудня 2008, 14:22

Твір розповідає про кохання між чоловіком і жінкою. Історія в'ється від наших днів до воєнного часу й назад, крок за кроком, сповнена драматичних перепадів, щастя, горя й неймовірного кохання, обвитого старовинним кораловим намистом.

Автор книги "Молоко з кров'ю" Люко Дашвар (псевдонім Ірини Чернової) отримала премію в 11 000 гривень.

Фіналістами цьогорічного конкурсу були:

Михайло Бриних ''Шахмати для дибілів'' (видавництво Факт)
Леся Воронина ''Нямлик і балакуча квіточка'' (видавництво Грані-Т)
Люко Дашвар ''Молоко з кров'ю'' (видавництво КСД)
Лариса Денисенко ''Сарабанда банди Сари'' (видавництво Нора-друк)
Марія Матіос ''Москалиця'' (видавництво ЛА Піраміда).

Їхні творчі доробки оцінювали актор Богдан Бенюк, співачка Марічка Бурмака, ведучі Ольга Герасим'юк (студія "1+1") та Андрій Куликов (ICTV), а також адміністратор премії Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало.

"Шахмати для дибілів"
Назва книги Михайла Бриниха "Шахмати для дибілів" пишеться саме так: "шахмати", а не шахи, і "дибіли", а не дебіли.

Про дибілів там насправді не дуже багато, зате про шахмати!.. Вишуканим, артистичним, постмодерністичним суржиком (не повірите, як це, поки не прочитаєте) Михайло Бриних описує шахматні дибюти, які покликані врятувати світ від нечистої сили за допомогою мальчика Міші, навченого магазінним охоронцем доктором Падлюччо.

Всі герої, як зізнається сам Бриних, є часточками його власного Я.

"Намлик і балакуча квіточка"
"Нямлик і балакуча квіточка" Лесі Ворониної - це вже друга книга про веселі пригоди чарівних істот-нямликів, які живуть у стінах наших з вами будинків, і виростають до розміру людських дітей, якщо поїдять манної каші.

Хитра пропаганда манки - лише одна з приваб цієї книги. Ось друга: її героїня - дівчинка Олянка - навчається допомагати слабким і захищати тих, хто потребує допомоги, а також веселитися зі своїм другом, нямликом Буциком. І третя - дорослі тепер також дізнаються, чому насправді в кранах немає води: це через Привида Здичавілого Сантехніка.

"Молоко з кров'ю"
"Молоко з кров'ю" Люко Дашвара - це друга книга журналістки і сценаристки Ірини Чернової, яка пише під таким екзотичним псевдонімом. Херсонка Ірина Чернова (зараз вона живе в Києві) в побуті спілкується переважно російською мовою, але українською написала вже другу книгу.

"Поклик крові", - каже вона. Вона ніколи не жила в селі, хоча описує його знаючи і з любов'ю. Те, що авторка - сценарист, видно з майстерних діалогів, по-кіношному стислих характеристик героїв і напруженої дії.

Драматичність "Молока з кров'ю" незвична для української літератури новітніх часів. Сюжетність, чи радше її відсутність, не раз було названо проблемою сучасних авторів. Але в цій книзі сюжету й подій досить на цілий телесеріал.

Напруженість сюжету, коли книжку неможливо відкласти вбік, відзначили й деякі наші експерти.

"Сарабанда банди Сари"
"Сарабанда банди Сари" Лариси Денисенко - книга весела. Лариса Денисенко дуже плідна авторка, а ще до того телеведуча каналу 1+1 і практикуючий юрист. Тому Денисенко описує життя багатогранне, від нудьги і підступу корпорацій до любовних трикутників у Сеулі ("Танці в масках" увійшли до П'ятірки року Бі-Бі-Сі 2006).

Сарабанду в своїй квартирі одного дня чує герой Павло, який ні сном ні духом не відає, що родичі його коханої Сари (а та у відрядженні й не відповідає на дзвінки) переїхали до нього пожити, поки у них ремонт.

Нестерпний вундеркінд Мілік і його батько ГеСтаПо (і пес) окуповують його життя, грають на його піаніно Генделя, годують його з судочків, і врешті він не знає, на якому він світі. Це все треба витримати заради кохання - але як?

"Москалиця. Мама Маріца, дружина Христофора Колумба"
"Москалиця. Мама Маріца, дружина Христофора Колумба" Марії Матіос, мабуть, знайома багатьом читачам української літератури. Ця книга була видана накладом у близько 25 тисяч примірників, і кілька тисяч із них розкупили одразу ж на Львівському форумі видавців.

Видавництво Піраміда також прорекламувало "Москалицю" на зовнішніх носіях у Львові, також чи не вперше в українській літературі.

За матеріалами ВВС, фото ВВС

Реклама:

Головне сьогодні