Переможці Канн-2009: "Біла стрічка" і "Пророк". Фото. Відео

"Моя дружина іноді запитує мене, чи щасливий я. Мені здається, що щастя - це дуже ефемерний стан... Але зараз я точно можу сказати, що я по-справжньому щасливий!"

Такі слова сказав власник "Золотої пальмової гілки" Міхаель Ханеке, отримуючи головну нагороду цьогорічного Каннського кінофестивалю.

Його "Піаністка" (до речі, з Ізабелль Юппер у головній ролі) була визнана гідною гран-прі в 2001 році. Тоді ж нинішня голова жюрі фестивалю отримала приз Канн як "краща актриса".

Крім того, режисер вже отримував нагороду як кращий режисер за фільм "Приховане". Та "Золоту пальмову гілку" Ханеке отримав вперше.

Кадр з фільму "Біла стрічка"

У "Білій стрічці" (Das weisse Band) Ханеке розповідає про життя віддаленого протестантського села на півночі Німеччини.


ВІДЕО ДНЯ

У чорно-білому фільмі йдеться про кризу німецького суспільства напередодні Першої світової війни. Хлопчики співають у церковному хорі: син барона, син пастора, син акушерки, діти селян-орендарів. З ними відбуваються дивні історії, які підозріло нагадують ритуальні покарання.

Другу за значимістю премію Канського кінофестивалю Гран-прі отримав французький режисер Жак Одьяр за фільм "Пророк" (A Prophet).

Це - історія про молодого неписемного в'язня, який після виходу на волю сам стає главою мафії. Саме цій стрічці критики пророкували головний приз фестивалю. Адже, на їхню думку, Одьяр показав дуже актуальну і реалістичну історію про життя за ґратами.

Австрійський актор Крістоф Вальц отримав премію за кращу чоловічу роль. Він зіграв нацистського офіцера в стрічці американського режисера Квентіна Тарантіно "Безславні виродки" (Inglourious Basterds).

Як зізнавався Тарантіно, він місяцями шукав підходящого актора для ролі мисливця за євреям. А коли зрозумів, що лише Вальц ідеально підходить для цієї ролі, грозився не знімати фільм взагалі, якщо австрієць не погодиться у ньому грати.

І це попри те, що вже був підписаний договір про участь у стрічці Бреда Пітта.

Французька актриса Шарлота Генсбур завоювала премію за кращу жіночу роль. Вона зіграла у скандальному фільмі режисера Ларса фон Трієра "Антихрист", який викликав велику полеміку на кінофорумі.

Французька акторка, дочка знаменитого співака й актора Сержа Генсбура, подякувала Ізабель Юппер (голові цьогорічних Канн), журі, режисеру (якого не було в залі) і свому покійному батьку.

"Думаю, батько сьогодні пишався б мною!" - ледь стримуючи сльози, сказала володарка призу за кращу жіночу роль.

Приз за кращу режисуру їде на Філіппіни: він присуджений Бріянте Мендозе за фільм "Kinatay".

Призом за кращий сценарій був відзначений китайський режисер Лу Йе і його "Весняна лихоманка", а Приз журі довелося поділити надвоє: він вручений британці Андреа Арнольд за "Акваріум" (Fish Tank) і корейському режисерові Пакові Чан-Вуку за "Спрагу" (трейлер фільму - на відео внизу).

Спеціальний приз за заслуги перед кінематографом одержав французький режисер Ален Рене, що зняв стрічку "Бур'яни" ("Wild Grasses").

Спеціальну премію "Золота кінокамера" за кращий дебют вручили австралійцеві Уорвіку Торнтону за картину "Самсон і Даліла" ("Samson and Delilah").

Кращим короткометражним фільмом була визнана "Арена" ("Arena") португальського режисера Жоао Салавізи (Joao Salaviza).

А стрічка "Розкриті обійми" Педро Альмадовара з Пенелопою Круз в головні ролі не отримала жоднії нагороди. Хоча цей фільм теж значився серед потенційних претендентів на головну нагороду 62-го Каннського кінофестивалю.

Особливий погляд

Головний приз програми "Особливий погляд" 62-го Каннського кінофестивалю здобула стрічка грецького режисера Йоргоса Лантімоса (Yorgos Lanthimos) - Kynodontas (варіанти перекладу - Ікла, Собачий зуб).

У фільмі розповідається про батьків, які тримають трьох своїх дітей у заміському будинку, не допускаючи жодних контактів із зовнішнім світом. Дітям пообіцяли, що вони зможуть вийти за високий паркан, який загороджує ділянку, коли випадуть їх ікла.

Головні теми картини - брехня, маніпуляція людьми та механізми диктатури.

Програма "Особливий погляд" відбувається паралельно із основною програмою фестивалю, а нагорода в ній вручається за день до закриття фестивалю за "найоригінальніший за ідейним змістом та естетикою фільм, що відображає свіжість кінематографічного погляду".

Приз журі "Особливого погляду" присуджено румунському фільму "Поліція, прикметник" (Politist, adjectiv) про поліцейського, який відмовляється заарештувати молоду людину, що поширює наркотики.

Усього в конкурсі "Особливий погляд" брали участь 20 картин, в тому числі і дві російські стрічки - "Цар" Павла Лунгіна і "Казка про темряву" Миколи Хомерікі.

За матеріалами ВВС, Лента.ру, Фильм.ру, The Daily Mail.

Фото Фильм.ру, The Daily Mail

Реклама:

Головне сьогодні