Корпоратив у музеї
Працівники Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків втілили у життя нову ідею. Відтепер у період новорічно-різдвяних свят тут проходитимуть театралізовані дійства - "інтелектуальні вечорниці" "Поклоніння волхвів".
Такі заходи - добра альтернатива звичним корпоративам, що дозволяють не лише провести вечір в аристократичній атмосфері, але й духовно збагатитись.
Дім Ханенків - не випадкове місце для такого свята. Адже музей, що сьогодні розміщується тут, - один із найбільш щедрих подарунків, який будь-коли було зроблено Києву. Саме тому імена меценатів і досі пам'ятають, на противагу сотням інших високопосадовців, що жили у місті у той же час.
"Дарувати - означає приймати", - мудро нагадує присутнім Донна Магістра - одна із "geni della casa" - духів-охоронців цього дому й головних персонажів свята. Саме вони будуть супроводжувати гостей оселею меценатів, виступлять у ролі екскурсоводів та веселих компаньйонів.
"Поклоніння волхвів" - а саме так називається перша подія із серії "Живий Музей-Театр" - це такий-собі екскурс у Середньовічну Європу. Як обіцяють музейники, атмосферу цієї епохи тут відтворять у всіх аспектах.
У більш, ніж двогодинне дійство включено тематичну екскурсію (присвячену творам, у яких превалює різдвяна тематика), інтерактивну постановку театру-студії "Оксюморон" (режисер Юлія Сулима) та фуршет у стінах особняку.
Майстер Ханенківського поклоніння волхвів. "Поклоніння волхвів", 15 ст. Ліва стулка диптиху |
Аспект, що відрізняє цей захід від багатьох інших, запропонованих у святковий період, - його мистецтвознавча частин. Публіка дізнається таємниці славетних картин голландських художників (як-от "Зимового пейзажу" пензля Гейсбрехта Лейтенса), унікальних ікон ("Богородиця з дитям" шостого століття) та документів.
Дух дому Дзено вітає гостей |
Акції, подібні до цієї, вже давно є звичною практикою для світових музеїв: у Луврі, Прадо, Метрополітен-музеї - перформенс став органічною частиною музейного простору. Не кажучи вже про "Ніч музеїв", що проводиться ледь не усіма найбільшими музеями Європи.
Cередньовічна музика супроводить усе дійство |
"Ніч музеїв", - каже Олена Живкова, - уже звична справа, цим нікого не здивуєш. Зрештою, нам не хочеться сліпо повторювати те, що роблять у Європі. Адже маємо свої унікальні можливості та власні цінні ідеї про розвиток українських музеїв. Саме втіленням останніх і є наша серія подій "Живий Музей-Театр".
Унікальна енкаустична ікона "Богородиця з дитям" (6 ст.) - одна із восьми у світі вцілілих під час іконоборництва |
Тож такі вечори - не лише нагадування про значний потенціал музеїв як улюблених місць відпочинку, а й спосіб залучити приватні інвестиції. Доволі висока ціна участі у такому святі (а це двісті п'ятдесят гривень з особи) звужує цільову аудиторію до представників фірм та організацій, здатних забезпечити своєму персоналу подібний святковий вечір.
Втім, перегляд чергового міні-концерту поп-зірочок середньої величини у якості різдвяної вечірки обійдеться не дешевше.
За словами організаторів, запис на свято приймається за телефонами музею. А про наступні вистави "Живого Музею-Театру" можна буде дізнатись з повідомлень на офіційному сайті: адже услід за "Поклонінням волхвів" на поціновувачів класичного мистецтва чекатиме свято "Куртуазна церемонія: шоколад" до Дня Святого Валентина, а також варіації на тему ренесансного театру Comedia del Arte приурочені до Дня театру.
Усі фото Ігоря Самохіна, зображення картин взято з сайту музею