Два примірники стародавніх текстів було знайдено у монастирі Гаріми поблизу міста Адва на півночі країни завдяки зусиллям Фонду ефіопської спадщини, повідомляє The Daily Mail.
Фахівці вважають дивом, що безцінна реліквія вціліла, переживши вторгнення мусульман та Італії, а також пожежу, що у 1930-х роках знищила монастирську церкву.
Євангеліє написано на козячій шкірі ранньою ефіопською мовою - Ge'ez. Малюнки у книгах й досі не поблякли. Експерти вважають, що мають справу також із найдавнішим зразком палітурки.
![]() |
Більшість експертів, що працювали зі знайденою реліквією, робили це безкоштовно, зазначив співробітник фонду.
Згадка про ці тексти вже зустрічалася в оповідях випадкового мандрівника у 1950-х роках, проте вчені попередньо датували її XI сторіччям.
Втім, радіовуглецевий аналіз виявив, що книгу було написано між 330-м та 650-м роками нашої ери.
Монах Гаріма, від якого Євангеліє й одержало свою назву, прибув до країни з Константинополя у 494-му році нашої ери. Тож, один зі знайдених примірників міг бути написаний саме ним - навіть якщо й не за один день, як стверджує легенда.
Євангеліє від Гаріми передадуть до музею, де його зможуть побачити відвідувачі.
"Багатьох з цих старовинних християнських реліквій можна дістатися лише подорожуючи пішки та видираючись до стародавніх монастирів, оскільки доріг у цих гірських районах недостатньо", - розповів Прідай.