Топ-10 письменників, які заробили найбільше
За підсумками року перше місце в десятці посів американський романіст, автор "І прийшов павук" та "Цілуючи дівчат" Джеймс Паттерсон, який заробив 70 мільйонів доларів.
Джеймс Паттерсон |
До 2012 року статки Паттерсона мають значно збільшитися - за умовами його останнього на сьогодні контракту, автор популярних трилерів за два роки повинен написати (або виступити співавтором) 11 книг для дорослих і шести книг для дітей.
Слідом за Паттерсоном в рейтингу Forbes розмістилася Стефані Майєр, автор серії романів вампірських "Сутінків", що принесли їй світову популярність.
Стефані Майєр |
Романи Майєр, які лягли в основу кіносаги "Сутінки", перекладені більш ніж 30 мовами, і тиражі її книг постійно зростають - у світі продано понад 100 мільйонів екземплярів романів Майєр. За рік письменниця заробила 40 мільйонів доларів.
Замикає трійку лідерів Стівен Кінг, чий дохід склав 34 мільйони доларів. Показово, що 8 з 34 мільйонів письменнику принесли продажі його ранніх творів.
Стівен Кінг |
Останній на сьогодні роман Кінга - "Під куполом" - вийшов у листопаді 2009 року і розійшовся тиражем, що перевищує 600 тисяч примірників.
На четвертій сходинці рейтингу найбільш високооплачуваних письменників опинилася Даніела Стіл. Її минулорічний дохід оцінили у 32 мільйони доларів.
Даніела Стіл |
За останній рік у письменниці вийшли чотири романи, від кожного з яких вона отримала в середньому по 7 мільйонів доларів. Серед інших надходжень - 1 мільйон доларів від колишнього помічника, якого визнали винним у розкраданні 760 тисяч доларів авторки.
На п'ятій сходинці опинився Кен Фоллетт, який минулого року заробив 20 мільйонів. Його книгу "Стовпи Землі" було адаптовано для телебачення. Прем'єра міні-серіалу, в якому зіграв Дональд Сазерленд, відбулася у липні.
Кен Фоллетт |
Фоллетт часто описує у романах місця, де живе й сам. Приміром, письменник має домівки у Стоунхендж, Лондоні, Антигуа та в Південній Африці. Дружина Фоллетта була міністром культури в уряді Гордона Брауна.
Всесвітньо відомим письменник став завдяки роману "Вушко голки", який переклали 30 мовами, а тираж склав 12 мільйонів примірників.
Шостим у рейтингу йде Дін Кунц із 18 мільйонами доларів. 44 з творів Діна Кунца були бестселерами видання New York Times. Успіх серед читачів Діну Кунцу принесла ще перша його книга "Мутанти" (1968 рік). З того часу автор став відомий як майстер гостросюжетних трилерів. Сумарний тираж його книг перевищує 100 мільйонів примірників.
Дін Кунц |
На сьомому щаблі опинилася Джанет Іванович, чий минулорічний дохід оцінили в 17 мільйонів доларів. Хоча рівень продажу її книг можна спів ставити з Джеймсом Паттерсоном - близько 20 мільйонів примірників на рік. Свій літературний шлях Іванович почала з любовних романів, але після 12 виданих творів покинула цей жанр заради детективів.
Джанет Еванович |
На восьмій сходинці рейтингу опинився Джон Грішем - 15 мільйонів доларів. Новий трилер Грішема "Теодор Бун: дитина юрист" - перша його книга, спрямована на дитячий ринок. Перша книга Грішема "Час убивати" вийшла 1988 року і була екранізована у 1996 році. Бестселером стала його друга книга "Фірма" (1991 рік).
Джон Грішем |
На дев'ятій сходинці опинився Ніколас Спаркс із 14 мільйонами доларів. Один із романістів, чиї книжки продаються найбільше, усього продав 55 мільйонів примірників. Кіноадаптації його творів були зроблені доволі не погано і принесли автору ще 300 мільйонів.
Першою великою вдачею Спаркса став роман "Щоденник пам'яті". У 1996 році книга очолила топ продажів за версією New York Times. Шість його романів були екранізовані: "Послання у пляшці", "Спішіть кохати", "Щоденник пам'яті", "Ночі в Роданті", "Любий Джон" та "Остання пісня".
Ніколас Спаркс |
Книги про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера зробили Джоан Ролінг першою у світі письменницею, що заробила мільярд. Минулорічний дохід авторки оцінили в 10 мільйонів доларів, з якими письменниця опинилася на почесному 10 місці.
Джоан Ролінг |
Існуючі книги й досі приносять Джоан Ролінг прибутки, але без нових бестселерів фінансовий струмок авторки потихеньку пересихає.
За матеріалами Forbes. Фото АР та з сайтів bandp-book-dealers-int.com, scificool.com, blogs.sfweekly.com, swotti.com, top-colleges.com, consumerhelpweb.com