Театр у квітні: що варто побачити
12, 13 квітня в театрі ДАХ можна побачити цікаву постановку Влада Троїцького за сучасною актуальною драматургією - спектакль "Анна" за п'єсою російського драматурга Юрія Клавдієва.
Вистава про "стрілків" - жителів однієї російської глибинки, що загралися в алко-угарний вестерн.
Тут після 7 вечора по всьому селищу настає "час, коли жінки починають чекати". Чекати на своїх чоловіків, що напиваються по місцевих наливайках, а потім стріляються з пістолів, як техаські ковбої.
Анна - дівчина з Підмосков'я, яка потрапила в селище за принципом "так сталося". Вона мріє про нормальне життя, яке їй доведеться виборювати тими ж вестернівськими методами.
15-го квітня в Молодому театрі в рамках Французької весни покажуть танцювальний проект візуального театру "Dos à Deux" "На межі безумства".
Сценарій, постановка, хореографія та виконання: Артюр Ріберо і Андре Кюрті. Це очікувано поетичний, здобрений візуальними метафорами сучасного Театру танцю пластичний проект (химерні рухи, актуальна хореографія), що розглядає безумство та самотність - два найрозповсюдженіших стани, в яких перебуває сучасна людина.
16 квітня в Молодому театрі покажуть останню прем'єру театру "Той, Тот та інші". Такої вдалої вистави тут не було з часів "Четвертої сестри" польського драматурга Януша Гловацького.
"Той, Тот та інші" - угорське щеплення від бульварності та неякісних спектаклів для київської сцени.
Сім'я Тотів і майор |
Тема "тиранчика"-правителя і мовчазного "терпили"-народа відома не лише угорцям, а й близька та рідна українцям. Нам цілком зрозумілі всі аналогії вистави. І хто такий дуркуватий майор, що приїздить з фронту до сім'ї свого підлеглого аби відпочити, а натомість влаштовує цій сім'ї апофеоз ідіотизму і видає каскад найбезглуздіших знущань.
Майор-тиран |
Вище майора дивитися не можна, бо він комплексує через низький зріст, позіхати при ньому не можна, ночами майор не спить, майор - "коробкує" (робить коробки з усією родиною Тотів, але лише за умови, що їм самим неймовірно цікаво і радісно це робити), тиша навкруги має бути мертва - сторонні звуки майора дратують, і, врешті-решт, голова сімейства Тот мусить бути завжди веселим і бадьорим, і завжди готовим вибачитися і самопринизитися перед майором.
Тоти сходять з розуму |
Тота же він відправляє на іграшковому білому коні подалі від свого мучителя. Найгірше те, що Тоти так сильно стараються для свого сина, який ще на початку вистави загинув: телеграму-оповіщення так і не приніс листоноша - образ неконтрольованої і безглуздої долі, що діє випадково без стратегії та задуму.
16-го квітня в кінотеатрі Кінопанорама на великій сцені відбудеться прем'єра за текстом Леся Подерв'янського "Павлік Морозов". Не зважаючи на те, що тексти Подерв'янського давно стали культурним пластом, і більш того, вже встигли відійти в історію, через примхливі і неповороткі репертуарні стратегії наших театрів, їх офіційно так ніхто і не ставив.
Для хуліганського автора-провокатора треба було б знайти і режисера-хулігана і провокатора, який ніяким чином не затаївся в жодному з академічних, і тим паче, не дай боже, в національному театрі України.
Репетиція вистави "Павлік Морозов |
Знаємо, що ціни на виставу кусючі - від 200 грн., але хто з тих, хто слухав і переслуховував Подерв'янського у записах, не мріяв побачити це і на сцені? Трохи згодом ми розповімо про очікування від вистави конкретніше.