"Джаз Коктебель": нетривіальна музика і море сліз щастя. Фото

29
3 вересня 2012
"Ляпис Трубецкой" і його "Рабкор"
Ось так зустрічала публіка білоруський гурт
Саксофоніст із оркестра Горана Бреговіча
Гітарист гурту Gorchitza
Солістка "Серебряной свадьбы"
Саксофоніст із Тhe Сinematic Оrchestra
Солістка гурту Gorchitza
Сцена Open Stage. Тут до вечора безкоштовно можна було послухати чудовий джаз
Музика у Коктебелі не стихає
Коктебель під час фестивалю – місце контрастів. Різні люди, різна одіж, різні культури, різна музика
На ранок поблизу головної сцени фестивалю - купа пустих пляшок і смішшя

В неділю, 2 вересня, в Коктебелі, що в Криму, завершився 10-тий міжнародний джазовий фестиваль "Джаз Коктебель". Цього року він був ювілейний – десятий.

Небагато музичних фестивалів в Україні можуть похвалитися такою великою кількістю досягнень. Це і справді якісний формат музики, цікаві ініціативи, новаторство, хороша організація.

Фестиваль бере початок ще у 2003 році. Він виник у противагу засиллю "фанери" і несмаку, які ллються на нас з телеекранів і сторінок газет.

Реклама:

Цього року фестиваль зібрав дуже якісний склад музикантів. Функціонувало 3 сцени : головна - Nu Jazz, Open Stagе, яка була відкрита для всіх бажаючих, і Волошинська сцена, де грав переважно класичний джаз.

Офіційно фестиваль відкрили 30 серпня. Саме цей день вважається першим. Проте приємно вразили організатори учасників нульовим днем.

29 серпня в рамках "Джаз Коктебель" відбулася презентація нової програми білоруського гурту "Ляпис Трубецкой" "Рабкор". Весь день пройшов під знаком опозиційної Білорусі. Море біло-червоних прапорів та молодь у футболках "Жыве Беларусь".

Презентація нової програми білоруського гурту "Ляпис Трубецкой" "Рабкор" на "Джаз Коктебель"

Сам виступ гурту чекали декілька годин – пропускна здатність була набагато меншою за потік шанувальників і поціновувачів якісної музики.

Хедлайнерами офіційного першого дня став британський музичний гурт "Тhe Сinematic Оrchestra". Їх виступ чекали до 1 години ночі, проте вони потішили слухачів якісним трьохгодинним концертом.

Реклама:

Відкриттям для багатьох також став молодий харківський гурт Pur:Pur, який постав з своєю новою програмою у зовсім іншому світлі.

Солістка гурту Pur:Pur
 Тhe Сinematic Оrchestra

Другий день – день сліз щастя і танців повсюди. Люди плакали (!) від щастя під виступ відомої грузинки Ніно Катамадзе і гурту Insight. Не можна не відмітити якийсь особливий зв'язок музикантки з гуртом – вона весь час дивними жестами і поглядами спілкувалися з ними, що і робило музику якоюсь теплою і злагодженою – одним цілим.

 Ніно Катамадзе

Після Ніно Катамадзе всі були в передчутті. В передчутті наступного, не побоюся навіть сказати легендарного, музиканта. Після оголошення його імені – Горан Бреговіч, всі затамували дух, прикували погляди до сцени, а фотографи приготувалися до роботи, стоячи під сценою.

Проте в якийсь момент всі почули пронизливий звук труби десь далеко посеред натовпу, а не на сцені. Як завжди не обійшлося без сюрпризу, фотографи сумно зітхнули, бо пробратися через море людських тіл і сфотографувати цей момент було нереально.

Горан Бреговіч 

Бреговіч запам’ятався більшості тим, що під його музику танцювали всі і всюди – люди, починаючи від сцени, і закінчуючи продавцями чебуреків у своїх "забігайлівках". Саме під його музику гості фестивалю проводжали літо і зустрічали осінь.

1 вересня в Коктебелі провели під музику Каті Chilli, BJORN BERGE, російського гурту ZORGE. Приємно вразили слухачів своє музикою і яскравим шоу білоруський гурт "Серебряная свадьба". Це музику, яку найкраще сприймаєш тільки в живу, бо вона створює певну атмосферу.

Епатажним був також виступ британського гурту THE TIGER LILLIES. В сам день виступу цих музикантів можна було зустріти серед відпочиваючих на пляжі. Єдине, що їх видавало – британські капелюхи.

Один день закінчився, і втой же час почався наступний під музику росіян з гурту ACID COOL.

В неділю – в день закриття фестивалю, був день майстер-класів і KOKTEBEL JAZZ GRAND JAMу на Волошинській сцені.

Коктебель під час фестивалю – місце контрастів. Різні люди, різна одіж, різні культури, різна музика, яка, проте, всіх об’єднала. Фестиваль закінчився, проте тисячі його шанувальників уже чекають наступного року і нової наступної історії. Реклама: