Україна висунула на "Оскар" фільм

28
6 вересня 2012

Таке рішення 5 вересня ухвалив український Оскарівський комітет при Асоціації продюсерів України, пише "Дзеркало тижня".

Фільм "Тойхтопройшовкрізьвогонь" — це історія про українського льотчика, який під час Другої світової побував у полоні у фашистів, потім — в катівнях НКВС. Втікши з сибірського заслання і емігрувавши до Канади, він став вождем племені індіанців, зберігши при цьому український дух і культуру.

Реклама:

До фінального відбору в номінації "Фільм іноземною мовою" пройшли дві стрічки. Інший – "Будинок з башточкою" Єви Нейман.

Як розповів "Радіо Свобода" головну Оскарівського комітету України Олега Фіалка, обирати фільм було нелегко.

"Були пропозиції – як і минулого року – взагалі не висувати від України фільми, тому що декотрі члени Комітету вважали, що це все, на превеликий жаль, не той рівень, котрий треба, щоб він був. І тут справа навіть не в митцях, а справа в тому, що девальвація відбулася в українському кіно з багатьох причин", - пояснив він.

"До нас потрапили дві картини, котрі виконали всі вимоги Оскарівського комітету: "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" і "Будинок з башточкою". Тому обговорювали десь близько години, різні були думки, зауваження, але врешті­-решт проголосували, у нас було 8 членів комітету з 11 присутніх, і результат такий, що 5 проголосували за "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" і 3 – за "Будиночок". Перемогу отримав Іллєнко зі своїм фільмом", - сказав Фіалко.

Голосування було таємним. 

 

Прем'єра фільму відбулася 21 вересня 2011 року в рамках конкурсної програми Третього Київського міжнародного кінофестивалю, де він отримав Гран-прі.

Реклама:

Далі фільм-претендент від України має бути розглянутий і прийнятий Американською академією (Лос-Анджелес, США) для наступного відбору серед стрічок інших країн до 1 жовтня.

 

Сама ж 85-я церемонія вручення премії "Оскар" відбудеться 24 лютого 2013 року в Hollywood and Highland Center в Лос-Анджелесі.Реклама: