Вважається, що нею була знатна флорентійка Ліза Герардіні, повідомляють Вести.ru.
На місці її передбачуваного поховання вже більше року ведуться розкопки. Вчені хочуть за допомогою знайдених останків відновити реальний вигляд Герардіні і спробувати розкрити таємницю створення найбільш загадкового полотна да Вінчі.
Археологи не просто шукають останки натурниці Леонардо - хочуть зрозуміти, як виглядало її обличчя. "Поки незрозуміло хто це - чоловік чи жінка. Все таке крихке, нам не можна поспішати", - пояснюють учені.
На крипту наткнулися минулого тижня - георадар показав, де копати, але археологи вже розкрили не один порожній склеп. М'якою кистю акуратно звільняють знахідку: ноги, руки. Якщо це все ж таки жінка, то вона була досить високою і, можливо, не дуже старою: збереглися майже всі зуби.
"У нас один цілий скелет. І судячи з того, як складені руки, тіло лежало, швидше за все, в труні або саркофазі. А поруч останки іншої людини - більш раннє поховання, кістки розкидані", - розповідає археолог Ірен Ібальді.
Разом з цим скелетом тепер у вчених зразки тканин 6 різних жінок. У листопаді, коли похолодає і розкопки призупинять, всі знахідки відвезуть в Равенну в спеціальну лабораторію.
![]() |
Фото aciclico.com |
Спочатку проведуть вуглеводневий аналіз - конкретизують вік. Потім вивчать ДНК, на щастя є з чим порівнювати: у Лізи Герардіні були діти. Якщо раптом трапиться збіг, то комп'ютер намалює свою Мону Лізу. Нарешті, стане зрозуміло - чи насправді вона позувала да Вінчі.
Порівняти з оригіналом комп'ютерну модель навряд чи вийде. Паралельно з розкопками учені запустили збір підписів - мріють привезти Джоконду на батьківщину.
![]() |
Вмовити Лувр поки не вдалося - подорожі картині шкідливі.
За рік розкопок це найбільша знахідка - відразу два поховання. І археологи впевнені, що це не все: трохи глибше і лівіше ховається третє, до нього доберуться за тиждень.
![]() |
Як зазначає італійське видання firenzetoday, звчиайно, загадку цієї картини та зображеної на ній жінки не буде вирішено негайно, адже уже існує купа питань, піднятих раніше.