Світові новинки січня: найкращі комікси та шпигуни

42
23 січня 2013
Комікси. Фото lefigaro.fr

Новий рік, нові книжки, нові мови та країни. "Українська правда. Життя" традиційно підготувала декілька цікавих ідей щодо читання. Цього разу – все найцікавіше з Франції.

Комікси

У Франції знаходиться одна зі світових столиць коміксів – Ангулем. А ще саме там знаходяться всесвітньо відомі студії, де створюють мультики. Наприклад, ковбой Люкі-Люк народився саме там.

Щороку в Ангулемі проходиться світовий фестиваль коміксів. Цього року він відбудеться з 31 січня по 3 лютого. Тобто саме час пакувати валізи та вирушати до Франції.

Цьогорічний фестиваль планує здійснити культурний поворот. Вперше він буде присвячений "цифровій революції" коміксів, впливу економічної кризи та змін у соціумі.

Також окрему увагу приділять коміксам із Азії та незалежним виданням. Роль останніх помітно зросла останнім часом. Адже автори не залежать від видавництв і мають більшу мистецьку та літературну свободу.

До офіційної вибірки потрапило всього 59 альбомів. Минулого року їх було вдвічі більше. Так само вдвічі зменшено кількість нагород – їх вручать всього 7. Тобто конкуренція цього року зросте суттєво.

Номінації поділено таким чином: "Вибір журі" (за найкращий альбом, спеціальна відзнака журі, за найкращу серію коміксів і за комікс-відкриття), вибір  "Суспільне надбання", відзнака за комікси для дітей і відзнака за найкращий комікс-детектив.

Погортати деякі альбоми можна на сайті фестивалю.

 

Новий історичний роман

Арно Делаланд. Наш шпигун в Америці: Справжня історія народження Сполучених Штатів

Arnaud Delalande. Notre espion en Amérique : La véritable histoire de la naissance des États-Unis (Grasset)

Видавництво "Grasset" на початку лютого готується представити новий шпигунський роман.

Замість Джеймса Бонда – симпатичний королівський шпигун П’єтро Віравольта на прізвисько Чорна Орхідея. Він досконало володіє шпагою, а не вогнепальною зброєю. Нічого дивного – дія ж відбувається у 18 столітті.

Шпигунський історичний роман-трилер – ось що виходить, якщо змішати докупи сюжетні лінії роману. І трохи гумору.

П’єтро Віравольта плече до плеча з Жільбером Лафайєтом та Джорджем Вашінгтоном пройде вир американської війни за незалежність

Письменник Арно Делаланд обрав дотепний спосіб поговорити про становлення американської культури та державності. Штука в тім, що роман "Наш шпигун у Америці" будь-якому читачу нагадає про роль, яку Франція зіграла в історії США.

Непоганий привід для національної чи навіть транснаціональної гордості.

При підготовці статі використано матеріали www.bdangouleme.com, http://www.lefigaro.fr, http://www.lexpress.fr