Стрічку Кіри Муратової визнали найкращим фільмом СНД і Балтії

— 3 квітня 2013, 18:01

Світова прем'єра фільму відбулася в кінці 2012 року в рамках основного конкурсу Римського МКФ, нагадує SOTA Cinema Group.

Крім українського фільму, за перемогу в цій номінації боролися фільм-спогад Георгія Параджанова "Усі пішли" (Росія, Грузія, Чехія), стиль якого сам автор визначив як "магічний реалізм"; військова драма "Якщо всі" Наталії Беляускене (Вірменія); фільм-легенда Аюба Шахобіддінова "Небеса - моя обитель" (Узбекистан) і мелодрама естонського режисера Пеетер Сімма "Самотній острів", у виробництві якої брали участь Білорусь, Естонія і Латвія.

Олег Коган розповів, що у цьому році "Вічне повернення" вийде у прокат

"Цей приз належить величезній кількості людей. Творчій групі на чолі з Кірою Муратовою, співпродюсером і партнерам картини, підтримка яких допомогла фільму з'явитися на світ. Нова робота Кіри Георгіївни повертає нас у справжнє мистецтво і гру поза часом і національності. Хочеться, щоб воно було вічним", - сказав продюсер фільму Олег Кохан.

"Вічне повернення" розповідає історію колишніх однокурсників - чоловіки і жінки. Вони не зустрічалися багато років, жили в різних містах. Випадково опинившись у відрядженні в тому місті, де живе його однокурсниця, чоловік приходить до неї за порадою: що робити, якщо він любить двох жінок?

ВІДЕО ДНЯ

За роки існування "Ніки" фільми Кіри Муратової не раз відзначалися кіноакадеміками: картина "Мелодія для шарманки" стала найкращим фільмом країн СНД і Балтії 2009-го року, "Два в одному" - 2006-го. А "Захоплення" і "Астенічний синдром" були названі найкращими ігровими фільмами 1994 і 1990 року відповідно. Крім того, за "Астенічний синдром" Кіра Георгіївна була удостоєна "Ніки" за режисуру.

Нова картина режисера - "Вічне повернення", яка досі була оцінена тільки міжнародним кіноспільноти, в цьому році, за словами продюсера Олега Кохана, вийде в прокат.

У фільмі знялись Рената Літвінова і Сергій Маковецький, Наталія Бузько та Віталій Лінецький, Олег Табаков і Алла Демидова.

У головній номінації "Найкращий фільм року" перемогу в цьому році здобула інтерпретація першої частині однойменної трагедії Йоганна Вольфганга Гете "Фауст" у виконанні Олександра Сокурова.

Бронзова статуетка крилатої богині за найкращу режисуру дісталася творцеві цієї ж картини, який випередив Андрія Прошкіна ("Орда") і Олексія Балабанова ("Я теж хочу").

Сценарист Юрій Арабов став володарем бронзової богині за співавторство з великим Гете в однойменному фільмі Олександра Сокурова.

Роза Хайруллін стала переможницею національної кінопремії в номінації "Найкраща жіноча роль".

У номінації "Найкращий виконавець чоловічої ролі" кіноакадеміки вирішили відзначити гру відразу двох акторів - Антона Адасинського, який перевтілився в лихваря Мефістофіля у "Фаусті" Олександра Сокурова і Максима Суханова, який зіграв митрополита Алексія в "Орді" Андрія Прошкіна.

Лауреатом "Ніки" в категорії "Роль другого плану" посмертно став актор Андрій Панін за роль Федора у фільмі "Спокута" Олександра Прошкіна, про що оголосив Сергій Гармаш, всупереч традиції, не відкриваючи конверт. Після цього зал встав, щоб вшанувати пам'ять артиста.

"Відкриттям року" став режисер Олексій Андріанов, який обіграв у цій номінації акторів Федота Львова і Володимира Свірського.

Російська Національна кінематографічна премія "Ніка" заснована в 1987 році як професійний кінематографічний приз, що присуджується за досягнення в галузі кінематографії та за професійний внесок у розвиток вітчизняного кіно. Переможці в номінаціях визначаються таємним голосуванням більше 600 членів російської кіноакадемії. Художнім керівником і засновником премії є кінорежисер Юлій Гусман.

Реклама:

Головне сьогодні