Вручено золотих левів Венеціанського кінофестивалю. Фото. Відео

23
9 вересня 2013
Джіа Коппола, актриса, режисер. Тут і далі фото АР
Актор Джеймс Франко
Актор Деніел Редкліф
Актриса Сандра Баллок, Джордж Клуні та режисер Альфонсо Куарон
Скарлет Йохансен, Фото REX
Джошуа Джексон, фото XPOSURE
Дакота Феннінг, фото REX

"Ніколи не думав, що документальна стрічка може отримати приз 70-го Венеційського кінофестивалю", - заявив італійський режисер Жанфранко Розі, отримуючи "Золотого лева", пише Deutsche Welle із посиланням на AFP.

Фільм-переможець документує життя людей, які мешкають у безпосередній близькості до Римської кільцевої автодороги. Два роки поспіль знімальна група під керівництвом Розі на міні-бусі подорожувала римською кільцевою дорогою та інтерв'ювала різних людей: наприклад, ботаніка, котрий вирощує вздовж автобану пальми, або санітарів.

В історії Венеційського міжнародного кінофестивалю документальна стрічка вперше отримала перемогу. Також і Розі як режисерові вперше дістався "Золотий лев".

Реклама:

"Срібного лева" журі кінофестивалю віддало грецькій картині "Пані жорстокість" ("Miss Violence"), що оповідає про самогубство одинадцятилітньої дівчинки.

До речі, до Греції з Венеції поїхала ще одна нагорода. У категорії "Краща чоловіча роль" переміг актор Теміс Пан, який зіграв головного героя стрічки "Пані жорстокість".

Приз за кращу жіночу роль дістався італійській 82-річній акторці Єлєні Котта, яка знялася у фільмі "Вулиця в Палермо" ("Via Castellana Bandiera").

Серед картин-переможниць кінофестивалю опинився й німецький художній фільм "Дружина поліцейського" ("Die Frau des Polizisten") режисера Філіпа Ґренінґа. Ця стрічка отримала спеціальний приз журі. У ній ідеться про насильство у сім'ї.

Загалом у конкурсній програмі взяли участь 20 картин. У міжнародному журі, яке очолював італійський режиссер Бернардо Бертолуччі, брала участь і німецька акторка Мартина Ґедек.

У рамках кінофестивалю відбувся також пре’єрний показ документального фільму "Україна не бордель" австралійської режисерки Кітті Грін, в якому розповідається історія створення Femen. Щоб зняти свій фільм, режисерка рік жила з активістками Femen у київській квартирі.

Реклама:Реклама: