Забужко представила книгу-хроніку з соціальних мереж про "Євромайдан". Відео

— 17 вересня 2014, 14:05

Це – українська історія від листопада 2013-го до липня цього року, складена із записів у соцмережах та блогах, повідомляє Радіо Свобода.

Усього до антології потрапили близько двох сотень текстів 150 авторів, більшість з яких кияни. Укладачка каже: книга стала спробою відобразити у літературі масові процеси.

Не менше п’ятисот поширень – таким був критерій відбору текстів для "Літопису самовидців". Книга починається з повідомлень про побиття студентів. Останній запис в антології датується 29 липня.

У ній лише тричі зустрічаються прізвища політиків, а опубліковані фрагменти новинної стрічки присвячені важливим людським вчинками, розповідає упорядниця Тетяна Терен. Найбільше у "Літописі" – емоцій і переживань. "Ми плакали, коли шукали, читали і укладали ці тексти", – пригадує вона.

Письменник має ходити вулицями і їздити у громадському транспорті, щоб знати, що і як говорять люди, відчувати історію ще до того, як її озвучать журналісти, каже Оксана Забужко, яка укладала книгу. Для неї робота над "Літописом самовидців" стала дослідженням психологічної трансформації українського суспільства.

РЕКЛАМА:

Письменниця каже: в Україні надзвичайно інтелектуальні соцмережі – через відсутність інших каналів висловлювання. Саме у них за дев’ять місяців з’явилися нові імена української літератури, вважає вона. А присутність анонімів серед авторів свідчить про творення новітнього українського фольклору.

"Ця книга стала пошуком нового жанру, через який можна у літературі відобразити масові процеси. І в якомусь сенсі це відповідь на питання, яким має бути шлях літератури у 20 столітті", – зазначає Забужко.

Реклама:

Головне сьогодні