Українцям подарували унікальну колекцію Диченка. Зберігатиметься в Арсеналі

11
12 жовтня 2015

Як йдеться на сайті голови держави, колекцію подарувала народна артистка УРСР, артистка балету, викладач та балетмейстер Валерія Вірська. 

У колекції є твори Малевича, Богомазова, Бойчука, Пальмова, Примаченко та Єрмілова. Відтепер вона стане складовою Музейного фонду України.

 Валерія Вірська

Шедеври, які неодноразово демонструвалися в музеях Нью-Йорка, Токіо, Москви, Единбурга, буде експонуватися у Національному культурно-художньому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" і стане доступною широкому загалу.

 

"Передаючи цю колекцію Україні, я виконую бажання мого чоловіка Ігоря Диченка. Він дуже любив "Мистецький Арсенал" і хотів, щоб твори з його колекції зберігалися і експонувалися саме там, в Арсеналі. Я радію, що змогла це зробити, і впевнена, що це правильне рішення. Присвятивши все життя українській культурі, я знаю, чого варті ці твори, і наскільки вони сприятимуть зростанню молодих поколінь. Дуже дякую за цю високу нагороду і за те, що так тепло, по-сімейному поставилися до нас. І ще одне, користуючись нагодою, я маю сказати, що в Україні ще не перевелися справжні патріоти і міцні духом громадяни, тому ми переможемо будь-якого ворога", ‒ сказала Валерія Вірська.

 

Музейники висловили своє захоплення Валерією Вірською та зауважили, що дарування державі колекції такого мистецького значення є рідкісною подією в історії України.

 

Диченко Ігор – мистецтвознавець, художник, колекціонер. Організатор та учасник численних виставок та мистецьких акцій від 1970-х рр. У 1992 заснував Міжнародний благодійний фонд. Автор дослідницьких праць про творчість видатних українських художників: Г. Нарбута, К. Піскорського, А. Петрицького, М. Бойчука, Л. Лозовського, В. Седляра, О. Богомазова, К. Малевича, В. Касіяна, М. Глущенка, Т. Яблонської, а також статей про творчість А. Павлової, В. Ніжинського, С. Лифаря, Л. Якобсона, Р. Нурієва, В. Малахова, Р. Поклітару.

Колекція мистецьких творів дісталася у понеділок не лише українцям. Так, у Росії вісімдесятирічна Ніна Молева заповіла свою колекцію з тисячі картин, скульптур та інших творів мистецтва, серед яких Мікеланджело, Рембрандт та інші, президентові РФ Путіну. Таким чином народ Росії наврядчи зможе помилуватися мистецьким здобутком. 

"Українська правда. Життя"

powered by lun.ua