Як звучить Україна: Гурти футболістів, айтішників та астрофізика
"Українська правда" та "Музточка" продовжують розповідати про музикантів, які не потрапили до спецпроекту "Як звучить Україна: 700 гуртів та виконавців", однак написали редакції листа з розповіддю про себе.
Цього разу до огляду увійшло 7 колективів, які представляють альтернативну сцену Києва та Одеси.
Так повелося, що музикою в Україні заробляти важко, тому учасники маловідомих гуртів змушені ходити в офіси і займатися там справами, далекими від великої сцени.
Працюючи над цим текстом, ми з'ясували, що, наприклад, Ян Маузер із гурту МАМА підпрацьовував фітнес-тренером, Євген Чеботаренко з My Personal Murderer на роботі тестує програмне забезпечення, а Женя Тимчик із Septa взагалі здобував освіту фізика-теоретика.
Про решту музикантів та їхні проекти читайте у підбірці УП.Культура.
BLACK MALOKA
Black Maloka — це український проект, який зародився під впливом британської музичної культури. Фронтмен гурту Серж Кузьков до десятирічного віку жив у містах Суонсі та Берніджі у Великобританії і чув про Україну лише з новин.
Гурт Black Maloka |
Протягом довгого часу він не мав нічого спільного з музикою, а займався науковими дослідженнями в галузі астрофізики або грав у футбол за збірну університету, доки не познайомився з Артемом Кафельманом — київским візуальним художником, який так само шаленів від гуртів хвилі "британського вторгнення".
Колектив утворився 2012 року. В його складі свого часу грали мультиінструменталіст Орест Криса та барабанщик "Братів Гадюкіних" і "Плачу Єремії" Андрій Войтюк.
Особливу увагу Black Maloka приділяє текстам своїх пісень. У них багато протесту, більш характерного для панк-сцени, ніж для інді. Мабуть, тому музиканти охоче беруть участь у концертах, присвячених захисту риб або річниці Чорнобиля.
MY PERSONAL MURDERER
Під My Personal Murderer легко і приємно страждати. Особливо під пісні з альбому Cauchemar. Музиканти зібрали у ньому сім композицій, які описують людські душевні вади.
Євген Чеботаренко, який є лідером цього одеського колективу, каже, що на творчість My Personal Murderer колись дуже вплинув американський режисер Девід Лінч. А ще люди в задушливій маршрутці — завдяки їм він написав пісню про інцест Singing For A Doomed Youth.
Гурт My Personal Murderer |
Працювати над альбомами гурту допомагає колишній гітарист Esthetic Education Ілля Галушко, який узяв на себе обов'язки саунд-продюсера. Музиканти люблять його за увагу до деталей.
STEREOСОНЦЕ
Лідером київського гурту Stereoсонце є колишній футболіст "Динамо" Ігор Грохоцький.
Зазнавши травми спини, він залишив спорт і вирішив зайнятися музикою. 2014 року під керівництвом Святослава Вакарчука Ігор переміг у телешоу "Голос країни", а наступного — зібрав музикантів та створив власний колектив.
Гурт Stereoсонце |
Гурт уже випустив кілька синглів, першою була пісня "Я з тобою". Stereoсонце доволі часто виступає в Києві. Днями хлопці відіграли сольний концерт у клубі Happy Place.
MONOCHROME
Гурт Monochrome виник у листопаді 2015 року в столиці. Тоді ще айтішник Максим Даценко та гітарист Олег Аджікаєв поставили собі за мету створити мейнстрімовий проект з хорошою музикою. До того ж, і матеріалу вже було для цього чимало.
Протягом півтора року з Monochrome встигли попрацювати чотири вокалістки. Наразі голосом гурту є Христина Хром'як. Вона також виступає під псевдонімом Nanè. З остаточним складом колектив визначився лише нещодавно — більшість партій досі виконували сесійні музиканти.
Вокалістка гурту Monochrome Христина Хром'як |
Максим Даценко, який зараз є менеджером гурту, розповів, що Monochrome паралельно працює відразу над кількома альбомами: україномовний ЕР має побачити світ наприкінці червня, англомовний — в кінці липня. Презентацію повноформатних платівок команда запланувала на осінь-зиму цього року.
Влітку Monochrome готується дати свої перші концерти.
SEPTA
Septa є одним із тих гуртів, яких погано сприймають на Батьківщині, зокрема в рідній Одесі, але вже оцінили за кордоном.
За шість років існування колектив устиг попрацювати з європейськими та американськими музикантами і продюсерами, а також випустити два альбоми, три EP і сингл до третьої платівки, яка з'явиться восени.
Гурт Septa |
Лідер колективу Женя Тимчик каже, що колись Septa ставила собі за мету видавати по новому альбому щороку, однак згодом стало зрозуміло, що музика не любить поспіху.
Женя — не з тих, хто покладається на необізнаність слухача в тонкощах звукозапису, тому намагається робити все максимально якісно.
Часом здається, що він навіть трохи жаліється на свій нездоровий перфекціонізм і як приклад наводить Excel-табличку з посекундно розписаними недоліками у треках, які треба переробити.
Музикант зізнається: буває, назбирається так багато інформації, що стає незрозуміло, чи реально взагалі втілити задум.
GRAVLYX
Gravlyx в інтернеті вже охрестили найкращим невідомим гуртом України. І музикантам, здається, подобається це визначення.
Колектив утворився 2004 року. Перший альбом, а точніше — рок-оперу "Полуденна ніч", гурт представив 2007-го. В його основі лежить "Слово про полк Ігорів".
Гурт Gravlyx |
На другу платівку Gravlyx знадобилося більше семи років. Записали її із третьої спроби: вперше матеріал перезаписували через зміну барабанщика, вдруге — через зламаний жорсткий диск.
Загалом над альбомом Dreaming in the office land працювало чотири барабанщики, зрештою записали Віктора Корженка з "ТНМК".
"Зараз ми рефлексуємо, — розповів УП. Культура бас-гітарист Віталій Хало. — Так виходить, що після випуску кожного альбому ми кілька років перебуваємо в пошуку, а потім робимо щось геть інше. Недаремно в нашій назві присутні равлики. Ми нікуди не поспішаємо".
MAMA
МАМА — це гурт, який є білоруським по суті й українським за етнічним складом та місцем проживання. Принаймні так характеризує його фронтмен Ян Маузер.
Близько п'яти років тому Ян переїхав до Києва з Могильова. Каже, що в Україну його покликало кохання.
У Білорусі музикант мав свій гурт Mauzer і звання одного з лідерів тамтешньої альтернативної сцени. Однак 2011 року колектив розпався, тож у новій країні Янові довелося все починати спочатку.
Фронтмен гурту МАМА Ян Маузер |
"Музикантів знайшов випадково. Моя дружина — стиліст. Вона стригла одну професійну барабанщицю, яка познайомила мене з екс-барабанщиком "Тартака" Колею Томасишиним. Йому сподобався наш матеріал, вирішили далі працювати разом, запросили його друзів. Всі вони гідні музиканти: хтось грав із Раймондом Паулсом, хтось із Монатіком і Серьогою", — розповів Ян.
[L]Наразі гурт МАМА випустив лише три пісні. Всі вони білоруською мовою. Ян пояснює, що російською не співатиме принципово, а пісні українською обіцяє записати — хоча б на знак поваги до країни.
"Однак ми не хочемо на самому початку заявляти про себе за допомогою українських пісень — це було б обманом слухача", — каже музикант.
В Україні йому психологічно комфортніше творити, ніж в Білорусі. І справа не в страху через протестний зміст пісень.
"Просто мої особисті цінності виявилися більш зрозумілими українцям, ніж білорусам. Я говорю про національну гордість і повагу до прав людини", — пояснив Ян.
Олександра Гайворонська, УП