Український диригент стане "Артистом ЮНЕСКО за мир"

23 листопада 2016, 13:45

Про це повідомляє прес-служба ЮНЕСКО у середу.

Крім роботи в Національній опері України, Макаренко очолює симфонічний оркестр "Київ-Класик", визнаний в Україні та за її межами. Крім цього, Маестро курує ексклюзивні музичні проекти "Концерт прем'єр", "Новорічний Штраус-концерт" та "Освідчення в коханні".

Як зазначається у повідомленні ЮНЕСКО, Герман Макаренко удостоєний почесного звання "в знак визнання його прихильності просуванню музики як рушійної сили діалогу і взаєморозуміння між людьми, визнання його внеску в зміцнення миру і терпимості, зокрема за допомогою виступів оркестру "Київ-Класик", а також його глибокої прихильності до ідеалів і пріоритетів Організації".

Макаренко гастролював з різними симфонічними оркестрами та оперними театрами багатьох країн світу, серед яких США, Канада, Франція, Італія, Сербія, Чехія, Бельгія, Хорватія, Македонія, Словаччина, Росія та інші.

РЕКЛАМА:

Однак серед знавців класичної музики Макаренко більше відомий як український диригент-філософ, що поєднує теорію і практику, виступи й викладання. Наслідком такого симбіозу стало написання кандидатської дисертації "Музика — як метамистецтво в ірраціоналістичній естетиці ХІХ століття" та докторської дисертації "Творчість диригента в контексті інтегративного підходу".

Крім того, Макаренко є автором монографій "Музика і філософія: Шопенгауер, Вагнер, Ніцше" і "Творчість диригента: естетико — мистецтвознавчі виміри".

Він також записав понад 10 компакт-дисків з творами західноєвропейських, російських, українських композиторів (серед яких музика до балетів Петра Чайковського "Лебедине озеро" і "Лускунчик").

 Фото: ukrafoto.com

Музичний репертуар Макаренка включає фольклорні та класичні музичні традиції Північної і Латинської Америки, Азійсько-Тихоокеанського регіону, а також Європи і України.

[L]Артисти ЮНЕСКО за мир – це всесвітньо визнані діячі мистецтв, які поставили свій вплив, популярність і авторитет на службу програмами ЮНЕСКО.

Співпрацюючи з ЮНЕСКО, вони допомагають привернути увагу громадськості до основних питань розвитку, а також інформувати громадськість про діяльність ЮНЕСКО в галузі освіти, культури, науки і комунікацій.

Реклама:

Головне сьогодні