Провідні мистецькі осередки підтримали Центр візуальної культури після нападу

279
15 лютого 2017

Мистецький Арсенал, Національний художній музей, платформа ІЗОЛЯЦІЯ та арт-центр Closer висловили свою солідарність із Центром візуальної культури та підтримали його після нападу.

Мистецькі осередки підтримали Центр візуальної культури після нападу. Фото Дмитро Ларін

У заяві представників культурних осередків ідеться, що напад на мистецтво апріорі не може бути заради добра:

"Серед важливих завдань мистецтва – оголювати найболючіші нерви суспільства, акцентувати актуальні проблеми, обстоювати людську свободу й утверджувати цінність життя. Вандалізм же асоціюється з небезпекою та нестабільністю, породжує неспокій і відчуття вразливості.

Реклама:
Виставка Чичкана після нападу. Фото Дмитро Ларін

Фізичний напад не може бути протестом чи способом висловитись і не може класифікуватись як прояв позиції. Руйнівник у масці – не праворадикал чи ліворадикал. Це злочинець, якого мають ідентифікувати і покарати відповідно до Закону. Людина із переконаннями не вдягає маску, щоб про них заявити".

Своїм зверненням представники культурних центрів України висловили солідарність із Центром візуальної культури, його співробітниками, що витримали напад і знову відкрили свої двері відвідувачам.

"Колеги із ЦВК вкотре доводять, що мистецтво не можна змусити замовкнути. На розтрощений майданчик будуть приходити відвідувачі і дивитись промовисті уламки виставки Давида Чичкана, котрі говорять нам: наше суспільство ще далеко не ідеальне, і ми ще маємо працювати над самими собою.

Мистецтво не терпить цензури влади і сили. Мистецтво розуміє тільки мову очей, що дивляться на нього з захватом чи байдужістю, з пошаною чи презирством", – йдеться у заяві.

Ініціатори звернення закликають долучатися до акції підтримки.Реклама: