У "Зарубіжці" для 7 класу переплутали фото білоруського письменника
У підручнику "Світова література" для 7 класу розділ, в якому йдеться про білоруського письменника Василя Бикова, ілюстрований фотографією покійного російського держслужбовця Олексія Местергазі.
Крім того, у тексті допущено помилку у назві країни, з якої походить Биков: "… людина щедрого таланту й кришталевого сумління, яку називають совістю Білорусії".
[L]Невідповідність імені та фото у підручнику "Світова література" для 7 класу авторок Євгенії Волощук та Олени Слободянюк, який вийшов у київському видавництві "Генеза" у 2015 році, помітив кореспондент одного із білоруських видань в Україні Олександр Цинкевич.
"Погортав підручник дочки із зарубіжної літератури за 7 клас. Там і Діана Вінн Джонс, Едгар По, Артур Конан Дойл з Гербетом Велсом, Фрідріх Шиллер, Адам Міцкевич і звичайно ж Олександр Пушкін, кілька інших не менш знаменитих авторів.
Серед такого зоряного авторського складу виявився і білорус Василь Биков. Відкрив подивився що там по Бикову проходять. Придивився, а Биков не справжній. Фото виявилося зовсім іншої людини", – написав Олександр на Facebook.
Фото Местергазі, яким ілюстрували біографічний фрагмент про Василя Бикова, можна побачити у спогадах його сина, Василя Местергазі.
Так само легко у пошукових системах знайти світлини самого Василя Бикова, якими можна проілюструвати матеріал підручника.
Білоруський письменник Василь Биков. Фото belaruspartisan.org |
Підручник "Світова література" для 7 класу має гриф: "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 20.07.2015 № 777)".
Одна із його укладачок, Євгенія Волощук, є також авторкою шкільних видань із зарубіжної літератури для 5, 6 та 11 класів.
Раніше йшлося про те, що книжки, які офіційно розповсюджуються у школах, можуть бути двох типів.
Перший – це підручники, на них є гриф "Рекомендовано МОН", вони мають бути однакові для всіх шкіл усієї країни.
Одна із укладачок цього підручника "Світова література" для 7 класу, Євгенія Волощук, є також авторкою інших шкільних видань. Фото 4book.org |
Другий – так звані додаткові посібники, що мають гриф "Схвалено до використання". Видавати його мають право інститути, комісії, наукові ради та інші структури у системі МОН.
Крім того, повідомлялося, що після скандалу з рекоментованим посібником про сімейні цінності, МОН обіцяло переглянути свій підхід до надання підручникам грифів міністерства.
Міністр освіти Лілія Гриневич зауважувала, що рекомендації для використання підручників у школах фахівці дають на громадських засадах, однак експерти, які надають свої висновки, мають нести персональну відповідальність за це.