Ермітажу заборонили розповідати про розпродаж картин за радянської влади
Комісія міністерства культури звинуватила Державний Ермітаж в тому, що музей незаконно поширював відомості про продаж предметів мистецтва в 1920-1930-і роки.
Про це повідомив старший науковий співробітник відділу західноєвропейського мистецтва Ермітажу Олексій Ларіонов у Facebook.
Радянський уряд в кінці 1920-х – початку 1930-х років продав з аукціонів сотні творів мистецтва, в тому числі з колекцій Ермітажу і Російського музею, пише snob.ru.
Радянський уряд в кінці 1920-х – початку 1930-х років продав з аукціонів сотні творів мистецтва. Фото Культура.рф |
Розпродаж влаштували через брак іноземної валюти, необхідної для покупки техніки і будівництво заводів.
Із зібрання Ермітажу продали близько 50 творів, у тому числі роботи Тиціана, Рембрандта і Рафаеля.
Він розповів, що кілька тижнів тому в музеї працювала перевірочна комісія, яка формально належала до Мінкульту, "але, кажуть, там були, переважно, представники іншого відомства".
Науковець не уточнив, про яке відомство йде мова.
[L]Після перевірки Ермітаж звинуватили в незаконній публікації секретних документів. Йдеться про серію збірників, заснованих на архівних матеріалах Ермітажу, в яких йдеться про аукціони з продажу творів мистецтва, організованих радянською владою. Всього Ермітаж випустив вісім книг цієї серії.
"Рішенням комісії книги тепер заборонені до продажу, вилучені з книжкових кіосків (вони продавалися тільки в Ермітажі), на них не велено посилатися, а черговий, підготовлений вже до друку, тому з документами за 1932-1933 роки заборонений до видання", – повідомив Ларіонов.
Архівні матеріали Ермітажу, які лягли в основу книг, "вилучені з музею, складені в коробки, опечатані і вивезені".
Ларіонов додав, що аналогічна "спецоперація" відбулася в ГМИИ імені Пушкіна та Історичному музеї.
"Там, кажуть, доходило до вирізання та вилучення окремих сторінок з зброшурованих справ", – додав Ларіонов.