Інколи, щоб краще зрозуміти себе, свою ідентичність і свої вектори розвитку, варто спробувати розказати про себе іншому – і заодно позбутися стереотипів як про іншого, так і про себе.
Зрештою – поділитися досвідом, аби інші не ходили твоїми ж граблями.
От, наприклад, що стільного мають люди з географічно протилежних куточків країни? Чи є про що поговорити закарпатцю і слобожанцю, раптом опинившись на одній кухні?
Закарпаття і Слобожанщина – здавалося б, страшенно неподібні між собою.
З одного боку країни – гори, виноградники, маленькі містечка; з іншого – розлогі степи, пшеничні поля і величезний конструктивістський Харків. Та обидва – в минулому частини величезних імперій, обидва, на щастя, мультиетнічні, мультиконфесійні, багатомовні.
Маленьких затишних містечок на Слобожанщині не менше, ніж на Закарпатті, а в затишному Ужгороді не менше зразків модернізму, ніж у величезному Харкові.
У 2014 році в Харкові згинула, толком не ставши на ноги, інспірована ззовні ідея "народної республіки", "ХНР". Закарпаття теж час від часу намагаються "покачати", розкручуючи ідею про "особливий шлях" і "окремість".
З 15 по 29 травня в Ужгороді відбудеться форум "СлободаКульт" (наступний у серії форумів, які робить Dofa.fund з 2014 року: першими були два ДонКульти в Києві та у Львові і ГаліціяКульт у Харкові).
Мета форуму – познайомити Україну з Україною, затягти країну мереживом приватних стосунків. Це два тижні та сотня подій за участі понад 150 митців і мисткинь, діячів культури зі Слобожанщини.
Докладніше програму форуму можна почитати на фб-сторінці або на сайті форуму, а поки що пропонуємо пройти тест, щоб накидати кілька тем, які можуть стати початком розмови між людьми з географічно протилежних куточків країни.