Про Сенцова під "Бумбокс". Білоруський театр вперше покаже в Україні нашумілу виставу

173
3 жовтня 2018

У листопаді в Києві покажуть виставу Білоруського Вільного театру "Burning Doors", яка розповідає про трьох людей мистецтва, що опинилися у в'язниці: режисера  Олега Сенцова, активістку і учасницю феміністського панк-гурту Pussy Riot Марію Альохіну та художника Петра Павленського.

Ініціатором показу "Burning Doors" в Києві став фронтмен гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк. Він з 2015 року співпрацює з театром. У виставі звучить музика гурту Бумбокс.

Реклама:

"Вистава про свободу і здоровий глузд, що сколихнула світ!" – зазначає Хливнюк.

Вистава націлена привернути увагу світової спільноти до політичних переслідувань у 21-му сторіччі.

"Що відбувається, коли тебе оголошують ворогом держави просто за те, що ти займаєшся мистецтвом? Куди подітися, коли влада придушує твоє головне право на вираження думок? І як вижити в одній з найжорстокіших тюремних систем в світі?

Цей новий продукт поєднує чуттєву театральність і фізичну силу, щоб пролити світло на тотальне придушення мистецьких свобод на прикладах реальних життєвих історій", – розповідають у театрі.

 

Білоруський Вільний Театр розпочав світові гастролі з "Burning Doors" восени 2016.

Саме з того часу по всьому світу разом із показом вистави була розгорнута громадська кампанія за звільнення політв’язнів та, зокрема, Олега Сенцова.

Реклама:

Видання The New York Times назвало "Burning Doors" третьою найбільшою театральною подією 2017-го року.

 

Білоруський вільний театр  єдиний театр в Європі, діяльність якого забороняють владні структури його країни. 

Саме тому Burning Doors спирається на особистий досвід політичного гніту та продовжує свою кампанію, щоб відстояти свободу творчості та права людини в усьому світі.

Прибуток від продажу квитків передадуть сім'ям політв'язнів. Вистава відбудеться 6 та 7 листопада в театрі імені Івана Франка.Реклама: