До дня народження поета. Фольклористка випустила пісню на слова Тараса Шевченка

628
9 березня 2023

Популяризаторка української етнокультури, співачка та фольклористка Марія Квітка випустила пісню "Реве та стогне" на слова Тараса Шевченка.

Реліз символічно відбувся 9 березня – у 209 річницю з дня народження поета.

Квітка виконує не в академічній, а в народній версії разом з колегами-фольклористами: Денисом Іванівим, Андрієм Дутко, Володимиром Щибрею, Денисом Міцелем, Дмитром Кокошком та Ігорем Перевертнюком.

Реклама:

За словами співачки, яка як фольклористка вже понад 10 років досліджує українські традиції, існує понад 1500 варіацій виконання цього твору, вони різняться в залежності від регіону.

У річницю початку повномасштабного вторгнення Квітка заспівала "Реве та стогне" біля понівеченого російськими обстрілами пам’ятника Шевченку в Бородянці. Тоді це відео заполонило соцмережі й зібрало багато захоплених відгуків.

24 лютого Квітка заспівала "Реве та стогне" у Бородянці. Скріншот з відео 1+1

Реклама:

Зараз же виконавиця вирішила записати цю композицію, щоб підтримати українців, які борються за свою свободу на передовій і в тилу.

"Мені хотілось виконати життєствердний твір, який дасть силу, наснагу й натхнення триматись і боротись. А хто, як не Шевченко, може дати всі ці відчуття? Пройшло понад 200 років від його народження, а як бачимо, слова його такі, ніби написані про сьогодення", - розповідає співачка.

Обкладинку синглу створив український художник-графік Дмитро Кришовський

Читайте також: Борітеся – поборете: у Балаклії українські військові знайшли під російським триколором вірш ШевченкаРеклама: