Перлини українського мистецтва. Аукціон рідкісних шедеврів

Перлини українського мистецтва. Аукціон рідкісних шедеврів

Київський аукціон дім Goldens (вул. Леоніда Первомайського, 4) презентує добірку рідкісних творів українського колекційного мистецтва, які увійшли до колекції 56 аукціону "CLASSIC & CONTEMPORARY ART".

Аукціон пройде з 1 до 10 червня у залі аукціонного дому та онлайн на сайті організатора. Аукціонна добірка поточного аукціону не лише становить неабиякий колекційний та інвестиційний інтерес для поціновувачів, але й відображає значний зріз українського мистецтва від кінця ХІХ століття до сучасності, демонструючи вибрані шедеври значних представників різних художніх шкіл та напрямів цього періоду.

Багато робіт за ступенем майстерності та своєї знаковості сягають музейного рівня. Організатори аукціону відібрали близько 50 унікальних творів класичного та сучасного мистецтва, серед яких масштабні живописні та графічних твори, а також вперше буде представлено блок колекційних керамічних скульптур відомих українських митців ХХ-ХХІ століть.

Взяти участь у торгах аукціону можна у період з 1 до 10 червня. Торги проходитимуть онлайн на сайті аукціонного дому Goldens. Аукціонний показ лотів проходитиме у залі аукціонного дому за адресою: Київ, вул. Леоніда Первомайського, 4.

Серед знакових творів блоку класичного мистецтва на аукціоні представлено твір "Літо" кін. ХІХ ст. неперевершеного пейзажиста Володимира Менка; ніжний квітковий натюрморт Софії Альбіновської-Мінкевич великого формату; пейзаж "Верби навесні"(1913) відомого представника ліричного "українського імпресіонізму" Василя Кричевського, а також твір "Осінь" (1910-і) іншого відомого пейзажиста Миколи Бурачека, який поетично зображував природу України у своїх живописних творах.

Доповнює збірку класичної школи живопису работи не менш відомих та знакових митців ХХ століття: Івана Труша, Миколи Глущенка, Йосипа Бокшая, Сергія Григор’єва, Володимира Патика та інших.

Безсумнівними топ-лотами цього блоку є роботи Сергія Шишка та Адальберта Ерделі. "Парк взимку" (1958) Сергія Шишка – відомий твір, який входив в цикл "Київська сюїта", був неодноразово експонований на виставках при житті автора, та опублікований в однойменному альбомі 1987 року.

Ранній твір Адальберта Ерделі "Краєвид з річкою" (1930-і), відноситься до "Сезанівського" періоду майстра, та на думку організаторів є одним з найкрасивіших творів того часу Ерделі.

Володимир Сидорук (1925-1997)
"Бузок у Ботанічному", 1975 полотно, олія 120 х 220 см

Окремо варто зазначити справжню знахідку – масштабний пейзаж видатного живописця Володимира Сидорука "Бузок у Ботанічному" (1975). Цей, відомий усім киянам, вид насхили Дніпра з пагорбів Ботанічного саду на картині художника оживає у всій своїйвеличі, демонструючи розмаїту палітру барв у поєднанні з авторським почерком та кропіткою деталізацією Сидорука.

Серед творів відомих художників-шестидесятників уваги заслуговує твір "Сім’я" (1984) представника наївного живопису Олеся Семерні та робота "Дуб" (1977) відомої української мисткині декоративного розпису Марфи Тимченко.

Серед ТОП лотів аукціону також варто відмітити твори блоку сучасного мистецтва: "Вечірня туманність" (2016) найдорожчого українського сучасного митця - Анатолія Криволапа, "Художник і модель" (1989) відомого художника та поета, представника Нової хвилі Леся Подерв’янського.

Інші знакові представники сучасного мистецтва представлені своїми виключними творами: Сергій Панич, Тиберій Сільваші, Роман Жук, Андрій Сагайдаковський, Валерія Трубіна, Микола Коломієць, Кирило Проценко.

Іван Марчук (1936)
"Квітуча планета", з циклу "Цвітіння", 1985 картон, темпера 70 х 80 см

Твір "Квітуча планета" (1985) Івана Марчука, представлений на торгах, є справжньою знахідкою для поціновувачів творчості майстра, адже він походить з найрідкіснішого циклу Марчука – "Цвітіння" 1976-1986 рр.

Вперше на аукціонних торгах блок скульптури представлять суто керамічні твори. Серед них скульптури та рельєфи Ольги Рапай, Юрія Рубана, Галини Севрук, Марії Галушко, що охоплюють часовий проміжок 1960-1990-х років, та сучасних авторів: Володимира Сая, Ніни Мурашкіної, Сергія Махно.

Художня кераміка займає проміжну позицію між живописом та скульптурою у звичному уявленні, поєднуючи в собі пластику форм та вирішення колористичних та фактурних задач, що виділяє її на тлі інших предметів колекціонування.

А декоративна складова робить її особливо привабливою та актуальною в контексті сучасних інтер'єрних рішень. Усі твори колекції є штучними або лімітованими та рідкісними екземплярами.

Культурна спадщина України ще досі не є повністю дослідженою та вивченою, ба більше безліч направду знакових творів відомих митців роками зберігаються у приватних колекціях чи у сховищах музеїв та недоступні широкому загалу.

Така знакова подія, як аукціон рідкісних шедеврів, які представлені в одному виставковому просторі, дає унікальну змогу не лише для колекціонерів, але й для поціновувачів мистецтва простежити багатогранність, глибину та професійність український майстрів.

Важливо також зазначити, що багато з представлених на торгах митців, уже давно визнані у світі, що доводить факт, що українське мистецтво не виникло як феномен, а формувалось поколіннями митців і давно вписане у частину світової культури.

Організатори аукціону "Перлини українського мистецтва. Аукціон рідкісних шедеврів" запрошують усіх бажаючих приєднатись до торгів, що пройдуть з 1 до 10 червня онлайн.

Паралельно з онлайн торгами у виставковій залі аукціонного дому проходитиме аукціонний показ лотів, вхід на який вільний для усіх бажаючих.

З питань реєстрації та участі в аукціоні звертайтесь за тел.: (044)2409532 або зареєструйтеся на сайті для участі, щоб мати можливість робити ставки онлайн самостійно.

Графік роботи виставки аукціону:

1 – 10 червня 2023

12:00 - 19:00.

Без вихідних, вхід на виставку безкоштовний.

Торги аукціону завершуються автоматично на сайті Goldens - 10 червня о 19:00.

Адреса: Київ, вул. Леоніда Первомайського, 4

Головне сьогодні