Футбол під час війни. На кінофестивалі Трайбека відбудеться прем'єра двох документалок про Україну

1070
9 червня 2023

На кінофестивалі Трайбека (Tribeca Film Festival), який розпочався у Нью-Йорку 7 червня, відбудеться прем'єра двох документальних стрічок. Їх об'єднує тема футболу та нинішньої війни в Україні.

Читайте УП.Культура у Telegram

Як розповів УП.Культура головний продюсер цих обох стрічок Олексій Оліяр, він особисто представить фільми на кіноогляді.

Реклама:

Режисером обох стрічок є Метт Данзіко.

Перший з фільмів – "Капітани України" (Captains Of Ukraine) – розповідає про професійних футболістів, які тренуються захищати своє країну в умовах російського вторгнення.

Кадр з фільму "Капітани України"

"З наближенням нового футбольного сезону в умовах ядерної загрози професійна українська футбольна команда стоїть перед суперечливим вибором: поміняти гомілкові щитки на кулемети. В умовах ескалації війни команда готується до сезону, який може ніколи не настати, і з тривогою чекає на битву, яка майже напевно відбудеться. "Капітани України" досліджують складний світ, який населяють спортсмени, що мають стати солдатами", – йдеться в описі стрічки на сайті фестивалю.

Героями "Капітанів України" стали гравці МФК "Прикарпаття" Василь Цюцюра, Ростислав Волошинович, Михайло Писко, Андрій Тимків, Олексій Городов та Василь Микицей.

Реклама:

View this post on Instagram

A post shared by Matt Danzico (@mattdanzico)

Стрічка "Воєнні ігри" (War Games) розповідає про молодше покоління футболістів. У ньому знялися Сергій Павлюк, Андрій Власов, Іван Федонюк, Галина Битюцька, Марина Федонюк.

Кадр з фільму "Воєнні ігри"

Фільм про маленьких українських футболістів має такий опис: "У зруйнованій війною Україні двоє юних футбольних капітанів, Іван та Андрій, пробираються крізь осколки та уламки, щоб зіграти в улюблену гру. Під виття сирен і неминучу ракетну загрозу ці 12-річні суперники готуються до матчу".

"Коли почалася війна в Україні, і журналісти кинулися висвітлювати цей конфлікт, ми теж не залишилися осторонь. Але ми поспішили розповісти іншу історію про український дитячий футбол", – розповів режисер Метт Данзіко.

"1 вересня, у перший день 2022-2023 навчального року, ми розпочали нашу багатомісячну подорож до домівок цих 12-річних дітей та їхніх родин, які оговталися від вторгнення і готувалися до битви... один проти одного….Дякуємо Андрію, Івану та їхнім родинам за нескінченне чаювання та торт, але найголовніше - за те, що впустили нас і розповіли свої історії", – додав він.

View this post on Instagram

A post shared by Matt Danzico (@mattdanzico)

Покази цих двох фільмів заплановані у суботу, 10 червня.

Раніше ми повідомляли, що на кінофестивалі Трайбека (Tribeca Film Festival) покажуть дві документальні стрічки про розпочату Росією війну в Україні: фільм "Правило двох стін" (Rule Of Two Walls) режисера Девіда Гутніка та продюсера Лієва Шрайбера й стрічку "Одна вагома причина" (One Good Reason) лауреатів премії Еммі Перрі Пельтца та Метью О'Ніла.Реклама: