На столичний Хрещатик повертається велика книгарня. ФОТО
У січні 2024 року на головній вулиці Києва відкриється велика книгарня. Про це УП.Культура повідомили в книгарні "Сенс", що і відкриє заклад.
Читайте УП.Культура у Telegram
"Сенс на Хрещатику" – так називатиметься нова книгарня, і розташується вона по сусідству з Київською міськрадою за адресою Хрещатик, 34. Раніше у цьому приміщенні був триповерховий магазин українського декору.
До створення книгарні долучились також інші українські компанії. Серед них – Work.ua, Alterra Group та Projector Institute.
На Хрещатику відкриють "Сенс". Фото надане книгарнею "Сенс" |
Як написав засновник "Сенсу" Олексій Ерінчак, "два роки тому ми відкрили книгарню-кавʼярню на районі, щоб у сусідської спільноти було місце, де зустрічатись... Сьогодні ми маємо команду, впевненість та достатньо зухвалості, щоб реалізувати більш масштабний проєкт".
На Хрещатику відкриють книгарню. Фото надане книгарнею "Сенс" |
Ерінчак переконаний, що відкриття нового книжкового простору саме на Хрещатику має стати поштовхом до розвитку всієї української культури: "Відкриваємось саме сьогодні, у розпал великої війни, бо віримо, що нам варто більше уваги приділяти нашій культурі. Культура не просто розважає, вчить чи втішає – вона стає рупором змін і рушійною силою для розбудови громадянського суспільства".
На Хрещатику відкриють книгарню. Фото надане книгарнею "Сенс" |
Це буде вже друга книгарня "Сенс" у Києві. Перша однойменна книгарня-кав’ярня відкрилася напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну – у грудні 2021 року. Буквально через тиждень після нападу росіян, 1 березня, "Сенс" відновив свою роботу для тих людей, які залишилися в Києві. Згодом книгарня стала волонтерським центром. Повноцінно книгарня запрацювала з травня 2022 року, коли до Києва повернулася більша частина команди.
Перший "Сенс" відкрили перед повномасштабним вторгненням |
Книгарні на Хрещатику
В різні роки на головній вулиці української столиці працювало багато різних книгарень – "Планета", "Мистецтво", "Ноти", "Знання".
За приміщення останньої з них – "Знання", – яка пропрацювала на Хрещатику близько 75 років, декілька років йшла боротьба. Зрештою її закрили у 2012 році. У 2016 році тут відкрили заклад харчування, згодом перетворили на магазин одягу.
Книгарню "Знання" закрили у 2012-му. Фото: Г. Салай |
Єдиною книгарнею, якій вдалося вціліти у безпосередній близькості до Хрещатика, стало "Сяйво". Воно розташоване на початку вулиці Великої Васильківської. Хоча за його приміщення теж довго йшла боротьба. Втім, книгарню, в якій часто бували Остап Вишня, Максим Рильський та Павло Тичина, вдалося відстояти і в листопаді цього року вона відзначила 79-ту річницю створення.
Книгарня "Сяйво книги" |
Нещодавно поруч з головною вулицею Києва відкрили дві нові книгарні: у вересні 2023-го книгарню-кав'ярню RID на Майдані та книгарню-кав’ярню Видавництва Старого Лева на Михайлівській – у листопаді.
Книгарня RID |
Читайте також: Місце мрій: чому книгарня нині більше, ніж просто магазин