Картину Караваджо викрадено з Одеського музею

— 31 липня 2008, 16:20

"Взяття Христа під варту" - єдина робота майстра, що знаходилася на Україні. "Це - одна із найбільш цінних картин, що зберігаються в Одесі. Шедевр", - сказав представник музею Українським Новинам.

Зникнення картини виявлено 31 липня. Отже, у період з 18:00 29 липня по 10:00 31 липня невстановлені злочинці, розбивши вікно музею, розташованого по вулиці Пушкінській, 9, викрали зазначену картину.

Застаріла сигналізація не спрацювала при обережно вийнятому склі. В міліції запевняють, що вони неодноразово повідомляли обласній владі про ці недоліки в охороні музею. Проте коштів на оновлення все бракувало.

Зал, в якому була розміщена картина розміром 134х172,5 см, перебуває на 2-му поверсі. Зараз у будинку музею працюють експерти.

Як повідомила газеті "Сегодня" історик-мистецтвознавець Ганна Глазова, вартість картини "Взяття Христа під варту" може сягати 100 мільйонів доларів США. Адже, коли в 2005 році роботу возили до Іспанії, іспанські експерти прийшли до висновку, що картина насправді є оригіналом.

На сьогодні Караваджо є одним з найдорожчих авторів: на світових аукціонах його менш визначні етюди продавалися за 80 мільйонів доларів.

"Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди" – єдина робота майстра, що знаходилася на Україні. Фото segodnya.ua

Вкрадена картина періоду 1573-1602 років була написана Караваджо для римського сімейства Маттеї.

Через 250 років полотно придбав у Парижі російський посол у Франції Базилевський й в 1870 році подарував його Великому князеві Володимиру Олександровичу.

Наприкінці XIX - початку XX століття картину передали Одеському художньому училищу, а в 1920-і роки - у Галерею стародавнього живопису (зараз - Музей західного й східного мистецтва).

Це не перший сумний випадок крадіжки цінних полотен зі стін Одеського музею західного й східного мистецтва. Так, у червні 2005 року з Художнього музею Одеси було викрадено оригінал картини художника Айвазовского "Морський краєвид".

За матеріалами інформаційного агентства "Українські Новини" та газети "Сегодня"

Реклама:

Головне сьогодні