Скрипка організовує народне караоке

— 21 серпня 2008, 11:51

Близько року назад в Олега Скрипки виникла ідея записати національний гімн України і випустити на диску.

Як зазначає його прес-служба, мотивації при цьому були як патріотичні, так і не зовсім: мала місце і здебільшого професійна цікавість рок-музикантів - як гімн звучатиме в роковому звучанні.

"Отож, власне кажучи, з найчесніших і найкращих проявів свого власного его хлопці взялись за виконання гімну України. До речі, слід сказати, що потреба в оновлені першого рядка тексту вже давно витала серед українців, ставлячи в першу чергу наголос на позитиві та оптимізмі речей", - йдеться у повідомленні.

"Дуже часто мені й знайомі, й незнайомі люди надсилали свої версії, своє бачення Гімну України. Кожна з тих пропозицій мала і переваги, й недоліки, тож я вирішив узяти з них найсильніші рядки, найяскравіші думки-звороти, оздобити то все в єдиний цілісний текст і покласти на відомий кожному мотив Державного гімну. По суті, виходить, що слова до нового славня України склав народ", - каже Олег Скрипка.

До презентації і кращого засвоєння нової версії головної пісні держави "ВВ" випустять подвійний диск "Гімн-славень України".

На першому записано Державний гімн "Ще не вмерла України", але не тільки перший куплет і приспів, а з усіма стовпчиками у виконанні "Воплів Відоплясова". Після офіційної версії Олег Скрипка подає Гімн "Квітне наша Україна", написаний народом. Усі вірші, отримані від авторів, увійдуть до платівки файлом-додатком у своєму первісному вигляді.

"Текст Гімну уклав місяць тому, - розповідає співак. - Музики не міняв, але виконаю зі своїм гуртом у роковому стилі. Я не хочу категорично пропонувати Україні нову версію Гімну. Але мене турбує, що нинішній не відповідає сучасній епосі. Пісню випустимо на двох платівках. На одній буде два варіанти - старий і новий, на другій - караоке. На заставку я запропонував український живопис XIX-ХХ століть".

"Ми не претендуємо, щоб оновлений славень замінив історичний Гімн України. І не будемо нікуди звертатися з такими пропозиціями". Всі фото Дмитра Ларіна
Відеоряд із відібраних найкращих художніх творів українських митців складають твори Миколи Пимоненка, Степана Васильченка, Тараса Шевченка, Іллі Рєпіна та багатьох інших.

Організатори заходу планують влаштувати співоче змагання на найкраще виконання чинного Державного гімну "Ще не вмерла України". На переможців чекають цінні подарунки - програвач IPod з повною збіркою пісень від видавництва "Країна Мрій" і музичні диски від цього самого видавництва.

"Ми не претендуємо, щоб оновлений славень замінив історичний Гімн України. І не будемо нікуди звертатися з такими пропозиціями. Але якщо через десять років у парламенті виникне ідея замінити існуючий Гімн більш позитивними словами і вони звернуться по допомогу до Олега Скрипки, він залюбки погодиться на співпрацю. А поки що Скрипка надто поважає літописний текст, щоб добиватися змінити його на державному рівні", - підкреслює Марта Середа, співорганізатор суботнього дійства "Квітне наша Україна".

Воплі Відоплясова. Гімн-Славень України. Зміст

Диск 1:
1. Гімн України "Ще не вмерла Україна..."
2. Славень України "Квітне наша Україна..."
3. Фотоальбом "Український живопис XIX - початку XX століть"
4. Народні версії Славня України

Диск 2:
1. "Ще не вмерла Україна..." (караоке)
2. "Квітне наша Україна..." (караоке)

Музика - М. Вербицький
Текст - П. Чубинський (1), народний (2)

Музична обробка - Воплі Відоплясова
Художнє оздоблення - Наталка Сидь

ВОПЛІ ВІДОПЛЯСОВА:
Олег Скрипка
Євген Рогачевський
Сергій Сахно
Олексій Мельченко

Хорова група п/к Неллі Бикової:
Рузана Чабанова
Дмитро Іванченко
Олександр Стрюк
Ганна Штурма

Видання містить електронну версію фотоальбому "Український живопис XIX - початку XX століть".

[L]В караоке-награннях використані репродукції з картин Т. Шевченка, М. Бодаревського, А. Гороновича, І. Їжакевича, Л. Жемчужникова, Ф. Красицького, М. Пимоненка, І. Соколова, К. Трутовського, С. Васильківського, В. Орловського та інших видатних українських майстрів.

В оздобленні диска використані уривки картини М. Івасюка "В'їзд Богдана Хмельницького в Київ".

Реклама:

Головне сьогодні