Скульптури з Лувру показують за 5 гривень. Фото

"Апполон в кузні Вулкана". Так називається виставка бронзових скульптур, що їх фонд Рината Ахметова привіз в Україну. Не тільки ж Пінчуку дивувати появою в нашій країні найвідоміших митців та експонатів!

Тож тепер відвідувачі Софії можуть насолоджуватись скульптурами, виконаними майстрами з Італії, Франції, Німеччини у ХVI-XIX ст.

Серед них - зменшені копії відомих античних скульптур, бронзові статуї і найцінніші моделі знаменитого італійського скульптора Жана Болонського, відомого як Джамболонья (1529-1608).

Організація виставки обійшлася фонду у 800 тисяч гривень. Саме стільки було витрачено на страховку, перевезення, охорону та забезпечення спеціальних кліматичних умов у залах. А саму колекцію Лувр надав безкоштовно.

Відкриття унікальної виставки приурочене завершенню реставрації Будинку Митрополита Національного заповідника "Софія Київська". Він є двоповерховою будівлею XVIII століття, внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ВІДЕО ДНЯ

Тепер його будуть використовувати для прийомів гостей державного рівня. А ще тут проводитимуться виставки. Планується, що серед експонатів буде не лише класичне, але й сучасне мистецтво.

Таку подію не зміг проігнорувати український бомонд. Серед гостей Ахметова були Віталіна та Віктор Ющенки, губернатор Київщини Віра Улянченко, Ганна Герман та інші. Як зазначив Віктор Ющенко на відкритті виставки, відновлення "Софії Київської" є одним з пріоритетних напрямів гуманітарної політики нашої держави.

"У цьому я вбачаю одну з головних своїх місій як президента", - сказав глава держави.

"Софія має особливу властивість - повертати нас до своїх духовних та історичних витоків, встановлювати зв'язок між віками і поколіннями, єднати всіх нас в один український народ, в одну націю", - сказав Ющенко.

Ціна вхідного квитка - 5 гривень, ще 2 гривні треба заплатити за вхід на територію заповідника. Виставка триватиме до 13 грудня.

Автор всіх фото Кузьма Федченко

Реклама:

Головне сьогодні