Помер легендарний Пол Ньюман

— 29 вересня 2008, 10:40

Причиною смерті став рак. Нещодавно актор відмовився від чергового курсу хіміотерапії, заявивши, що хоче прожити останні кілька місяців спокійно в колі родини та друзів. Останнім часом в пресі циркулювали чутки про значне погіршення його здоров'я. Актора також бачили на інвалідському візку.

Пол Ньюман залишив вдовою актрису Джоану Вудворд та п'ятеро дітей.

Десятикратний номінант на "Оскар" (8 разів за кращу чоловічу роль), Ньюман провів в кіно бізнесі більше півсотні років. За цей час він встиг знятися в шести десятках фільмів.

Свою ж заповітну статуетку він отримав у 1987 році за картину "Смак грошей". Крім того, Пол Ньюман отримав ще два почесні "Оскара" за внесок в кіноіндустрію.

Актор народився 1925 році в Клівленді (штат Огайо) в сім`ї співвласника магазина спортивних товарів та іммігрантки із Словаччини. Брав участь в Другій світовій війні в якості радиста літака-торпедоносця на Тихоокеанському фронті.

ВІДЕО ДНЯ

В середині 50-х, коли почалася його кінокартера, Ньюмана часто порівнювали з Джеймсом Діном і Марлоном Брандо. Він був надзвичайно різноплановим виконавцем - кінокомедії, психологічні драми, блокбастери, вестерни, детективи тощо. Зіграв актор в 1966 році і у Альфреда Хічкока в картині "Розірвана завіса" в ролі психіатра.

За час своєї кар`єри Ньюман зняв 6 картин як режисер і ще 10 як кінопродюсер.

Актор був фанатичним прихильником автоспорту. Він навіть володів автокомандою Newman/Haas/Lanigan Racing в перегонах "Індіанаполіс - 500". Мало того, актор сам приймав участь в перегонах. Цим хобі він захопився в 1968 році після зйомок у фільмі "Переможець".

Одним з найвідоміших висловів актора про подружнє життя, в якому він провів півстоліття зі своєю другою дружиною Джоаною є "Люди залишаються в шлюбі, тому що хочуть того, а не тому що двері зачинені".

За матеріалами УНІАН, ВВС. Усі фото взято з сайту видання Washington Post

Реклама:

Головне сьогодні