За одкровеннями помічника Папи Іоанна Павла II зняли фільм

— 16 жовтня 2008, 21:40

Під час візиту в Португалію в 1982 році на Папу Іоанна Павла II з багнетом кинувся священик. Дані про те, наскільки серйозним було це поранення, раніше не розголошувалися.

Крон 6,5 років провів у в'язниці

За словами секретаря Папи Римського, кардинала Станіслава Дживіша, священик, що накинувся на папу, встиг завдати йому удару багнетом перш, ніж зреагували охоронці.

Напад стався під час відвідування Папою храму в місті Фатіма в Португалії, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Тепер я вже можу розкрити той факт, що святий отець був поранений. Коли ми повернулися в кімнату, то побачили кров", - розповідає Дживіш у документальній стрічці.

Однак Папа Римський приховав, що був поранений, і не перервав свій візит.

Ультраконсервативний іспанський священик Хуан Марія Фернандес-і-Крон, який вчинив замах, на шість з половиною років потрапив за ґрати.

Дживіш разом з Іоанном Павлом ІІ

За рік до цього інциденту Папа Іоанн Павло II був поранений турком Мехметом Алі Агджи на площі святого Петра у Ватикані.

Ватикан поки що ніяк не прокоментував слова кардинала Дживіша. 90-хвилинний документальний фільм "Свідчення" (Testimony) розповідає про окремі факти особистого життя понтифіка в переказі кардинала.

Станіслав Дживіш майже 40 років був особистим секретарем Іоанна Павла II, включаючи 27 років, коли той був римським первосвящеником.

Папа Іоанн Павло II помер у 2005 році у віці 85 років. А Дживіш зараз є кардиналом Кракова.

У четвер нинішній понтифік Бенедикт XVI мав подивитися фільм перш, ніж він вийде на широкий екран.

Фото з сайту російської служби Бі-Бі-Сі

Реклама:

Головне сьогодні