Матрос-Пінчук і пенсіонерка з ножем

Кульмінацією загальнонаціонального відбору народних героїв, що вже вшосте проводить Фонд Пінчука разом із "Новим каналом" та газетою "Факты", стала урочиста церемонія нагородження лауреатів. 10 квітня у столичному театрі імені Франка зібралися люди із непоборним бажанням жити та допомагати жити іншим.

Метою премії організатори називають вшанування великих вчинків звичайних людей, які силою свого духу доводять можливість неможливого та дають співвітчизникам привід пишатися тим, що вони живуть в одній країні з людьми, здатними на надзвичайні вчинки.

З 2004 року лауреатами премії вже стали близько ста українців. За традицією, цього року для вручення статуеток та призів на сцену театру Франка вийшли відомі державні діячі, політики, спортсмени та діячі культури (детальніше про це читайте на TabloID)

А визначала цьогорічних переможців Громадська рада "Гордості країни", до якої входять співачка Ніна Матвієнко, актор Богдан Ступка, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка, письменник Андрій Курков та інші, відібрала номінантів.

Цього року список лауреатів склався так:

РЕКЛАМА:

Номінація Рідкісний талант

20-річний гутаперчевий хлопець Сергій Тімофєєв з Києва переміг на Всесвітньому фестивалі циркового мистецтва "Цирк майбутнього" завдяки власній наполегливості та рукам, чия незвичайна Х-подібна форма могла закрити йому дорогу у великий спорт

"Рідкісний талант" Сергій Тімофєєв. Вітали його заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Ростислав Карандєєв та співачка Тіна Кароль. Вона і закликала Тімофєєва до нових звершень піснею "Не бойся, мальчик"
Хлопець поділився із "Українською правдою. Життя", що заздалегідь про те, яким буде приз, його не повідомили, тримали в секреті.

Тімофєєв отримав комплект форми національної збірної команди України та запрошення вступити в команду, чий вид спорту найближчий Сергієві.

Номінація Сімейна історія

Оліймпійська чемпіонка зі стрибків у довжину 1960-го року Віра Крєпкіна із чоловіком присвятили своє життя тренуванню та піклуванню про сиріт.

Валерій Борзов, Ольга Коробка та Віра Крєпкіна
Її до сліз зворушили слова спортсмена зі світовим визнанням Валерія Борзова про поділ людей на донорів та вампірів. Жінку із великим серцем Борзов назвав класичним прикладом суспільного донора і разом із Олімпійською чемпіонкою з тяжкої атлетики в суперважкій ваговій категорії Ольгою Коробкою вручив Вірі Крєпкіній путівку на відпочинок.

Номінація Сусід року

Галина Кондрашова з містечка Василів на Рівненщині врятувала з охопленого вогнем будинку літнє подружжя.

Любові Галині Кондрашовій (на фото справа) побажала Віра Брєжнєва, виконавши пісеньку "Любовь в большом городе"
Жінку, яка після врятування людей з вогню так і не змогла відновити колишній стан здоров'я, нагороджували народний депутат України Арсеній Яценюк та співачка Віра Брєжнєва. Лауреат "Гордості країни" в номінації "Сусід року" поїде до міста Місхор на 12-денний відпочинок разом із сином.

Номінація Видатні приклади відваги

Пенсіонерка Любов Шаповал із Дніпродзержинська здолала досвідченого злодія-рецидивіста, захищаючи свого чоловіка.

Героїня закликала усіх жінок берегти свою опору - власних чоловіків так, як це зробила вона, коли до її квартири через вікно вдерся злодій і ледь не вбив літнє подружжя. Та пані Шаповал не розгубилася, і зловмисник відступив. Ще б пак! Пенсіонерка впевнено озброїлася сокирою і дала відсіч зловмисникові з ножем.

Нагороджувала сміливу пенсіонерку Любов Шаповал (на фото справа) заступник Генпрокурора України Тетяна Корнякова
Зі сцени театру Франка лауреатка "Гордості країни" зізналася, що віддала би життя за свого коханого, і закликала жінок ставати на захист своїх обранців, чим зірвала овації публіки.

Номінація Особисте досягнення

Іван Сівак та Надія Вербицька - пара, якій інвалідні візки не заважають граційно танцювати

Пара танцюристів отримає нові інвалідні візки, створені спеціально для людей, які не можуть ходити, але прагнуть танцювати. Сертифікат на такі візки Іван та Надія отримали з рук Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, який зауважив, що це дарунок від нього та його родини, і побажав успіхів у танцях.

Надія Вербицька розповіла кореспондентові "Української правди. Життя", що зміни в їхньому житті вже не за горами і зовсім не пов'язані із премією. Як з'ясувалося, невдовзі пара планує зіграти весілля та очікує на поповнення.

Співачка Наталія Могилевська для лауреатів Івана Сівака та Надії Вербицької виконала пісню "Я сама выбирала этот танец"
Співачка Наталія Могилевська для лауреатів виконала пісню "Я сама выбирала этот танец" та продемонструвала непогану танцювальну форму, аж поки не дійшло до фінального акорду.

Могилевська мала простягтися на колінах Івана Сівака, однак не втрималася і впала, після чого повторила трюк без помилок і подарувала Іванові короткий поцілунок у губи, не зважаючи на його вагітну дружину, яка спостерігала за колізіями збоку сцени.

Номінація Сила духу

Ольга Пашолок з Кривого Рогу, яка здійснила марафонський заплив через Босфорську протоку. Вперше його здолала спортсменка з паралізованими ногами.

Пісенним подарунком Ользі Пашолок з Кривого Рогу стало "Сонце" від співачки Ані Лорак
Привітати мужню жінку і вручити сертифікат на відпочинок у спеціалізованому турецькому готелі для людей із особливими потребами на сцену театру Франка вийшов Надзвичайний і Уповноважений Посол Туреччини в Україні Ердоган Шериф Ішджан.

Номінація Особисте відкриття

Юні піаністи Андрій та Богдан Топорівські із села Софійська Борщагівка Київської області перемогли на міжнародному конкурсі гравців на фортепіано, причому молодший Андрійко відіграв програму... зі зламаним мізинцем

Хлопців вітали Голова правління "Нового каналу" Ірина Лисенко та Святослав Вакарчук, який разом із гітаристом наживо виконав акустичну версію відомої пісні "Все буде добре". Великого майбутнього побажав молодим музикантам у відеопривітанні і Володимир Крайнєв, професор Ганноверської вищої школи музики та театру, який запросив хлопців у гості до Німеччини.

Номінація Почуття обов'язку

Григорій Лєбєй з Маріуполя, незрячий історик, який вже майже 40 років викладає у середній школі

Перед нагородженням у розмові з "Українською правдою. Життя" пан Лєбєй підкреслив: "Це нагородження є вершиною моєї громадської діяльності, визнанням мене як людини, що постійно живе в екстремальних умовах".

На запитання щодо змін, які може принести відзначення премією, вчитель сказав, що зміни настали, перш за все, для його учнів. Для них, за його словами, це була масштабна подія, через яку вся школа, де він викладає історію, перебуває у піднесеному настрої.

"Як Тарас вчив - борітеся й поборете, так і я. Людина не повинна хнюпитись і здаватися, а завжди має боротися за життя", - додав Лєбєй.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вручив незрячому вчителеві комп'ютер із спеціалізованим програмним забезпеченням, розробленим саме для людей, що мають зорові вади, а співачка Ніна Матвієнко виконала пісню про квітку, яка продовжує жити за будь-яких умов

Номінація Лікар року

Мікрохірург Олександр Рєзніков з Києва, який здатен творити дива і давати можливість пацієнтам знову мати повноцінні кінцівки

Пан Рєзніков виконує найскладніші мікрохірургічні операції, коли на артерію діаметром 1 мм потрібно накласти цілих 8 швів. У бесіді із кореспондентом "Української правди. Життя" він схвильовано зазначив, що вже кілька років поспіль спостерігав за проведенням відборів, але аж ніяк не чекав, що сам матиме честь стати лауреатом.

Відзначити його досягнення та вболівання за кожного пацієнта вийшли Секретар РНБО України Раїса Богатирьова та фронтмен гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин. Вони й вручили Рєзнікову, пристрасному прихильникові ліверпульської четвірки, Золоту колекцію The Beatles та портрет самого лікаря із автографом Пола Маккартні.

Номінація Усім світом

14-річна мешканка Миколаєва Олексія Юхименко, яка майже втратила зір після нападу злодія у під'їзді одного з будинків.

На кошти, зібрані жителями Миколаєва, майже осліплій Олексії вже зробили одну операцію, яка потроху почала повертати дівчині зір. Однак наразі потрібні ще дві операції, кожна з яких коштує $ 10,000.

Олексія поділилася з "Українською правдою. Життя" надією, що люди, в житті яких настали сутужні часи, подивляться на лауреатів "Гордості країни" та зрозуміють, що "не все у них так погано".

Головну родзинку події організатори приберегли наостанок. Лауреатами спеціальної премії "За силу Духу" 10 квітня оголосили екіпаж українського судна "Фаїна", який був врятований після 131-денного перебування у полоні сомалійських піратів.

Голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, який відповідав за операцію звільнення екіпажу "Фаїни", разом із 15 його членами вийшли на сцену під оркестрово-хорове виконання "Там, за туманами" групи "Любе". Зал вітав мужніх хлопців навстоячки.

А боцман судна Денис Шаповалов, спустившись у залу, потиснув Пінчукові руку та подарував тільняшку, яку той відразу ж із радістю накинув на плечі поверх костюму.

Дружина Віктора Пінчука та голова Фонду "АнтиСНІД" Олена Франчук у розмові з кореспондентом "Української правди. Життя" зауважила, що цьогорічна церемонія особлива тим, що перетворюється на традицію: "Церемонія проводиться вже не вперше, вона має добру репутацію та історію".

На запитання, що особисто для неї є гордістю, Франчук після тривалої паузи сказала: "Напевно, це рідні та близькі мені люди. Сім'я в цілому та кожен окремо є предметом моєї гордості".

Минулого року Олена Франчук розплакалася під час вручення нагороди 15-річному Андрію Костецькому, який після смерті батьків дбає про вісьмох братів та сестер та стареньку бабусю.

"Знаєте, цього року теж всі історії дуже зворушливі, наприклад, історія Ольги Пашолок чи Олексії Юхименко, якій почала трохи краще бачити тоді, коли їхала до лікарні на операцію. Від розповідей про життя таких людей очі на мокрому місці не тільки у жінок, а й присутні у залі чоловіки не стримують скупої чоловічої сльози", - пояснила вона.

Усі фото Сергія Ілліна, Фонд Віктора Пінчука

Реклама:

Головне сьогодні