Червона доріжка для вишиванок, величезний прапор і квіткова краса

У Луцьку люди у вишиванках на Театральному майдані вибудували своїми тілами слово "Україна". Всього на цьому майдані, за різними підрахунками, зібралося від двох із половиною до 4 тисяч лучан. У самій акції взяли участь понад півтисячі осіб.

Учасників заходу нагородили у різноманітних номінаціях. Зокрема "Наймасовіша родина", "Найповажніший учасник", "Найменший учасник", "Найоригінальніша вишиванка", "Древня сорочка", "Найпатріотичніший дідусь та бабуся" тощо.

У Луцьку люди у вишиванках утворили "Україну"

У Рівному на День Незалежності застелили "Червону доріжку" для вишиванок. На такому подіумі демонстрували чоловічі та жіночі моделі національного одягу, які були вручну виготовлені найвідомішими майстрами регіону.

У Рівному відбулось дефіле у вишиванках
У столиці крім військового параду і богослужінь у церквах, на Майдані Незалежності пронесли величезний прапор, довжиною майже 100 метрів. За день до цього, 23 серпня, у Мамаєвій Слободі, за ініціативою Олега Скрипки розгорнули ще один великий прапор: 75,17 метрів завдовжки і шириною 12 метрів.

Як зауважують організатори дійства, розміри українського прапору криють в собі певний символізм: за давнім способом літочислення, яке було в Україні ще за часів перших князів, зараз має бути саме 7517 рік.

Олег Скрипка розгорнув у "Мамаєвій Слободі" особливий прапор
Як свідчать численні історичні артефакти, в Україні-Русі літочислення велося від сотворіння світу. Саме за цією давньою традицію літочислення, Різдво Христове припало на 5508 рік, після сотворіння світу. Таким чином різниця між сучасною системою літочислення та давнішньою складає 5508 років. За цим давнім способом літочислення, 2009 рік - рік святкування 18-ї річниці Незалежності України - є 7517 роком від створення світу.

Відтак "Мамаєва Слобода" та "Країна Мрій" вирішили відтворити популярні для української самобутності цифри 7517 в величезному прапорі - символі давності українського народу та єдності національних цінностей.

Значно менші прапори, а також вишиванки, можна було придбати на вулицях усіх міст країни: у припливі національного відчуття гордості і патріотизму ймовірність покупки таких речей зростає в рази.

Вареники за 7 хвилин

24 серпня на головній сцені Майдану Незалежності з нагоди свята набивали шлунки. Десять учасників, серед яких фермери, будівельники, журналісти і співробітники ресторанів з різних куточків України, жадібно поглинали національну страву на швидкість.

Перед ними виставили по величезній мисці, у кожній - рівно по 100 вареників з картоплею. Учасникам дали ще по великій тарілці зі сметаною, шкварками і воду. На поїдання відвели 7 хвилин.

Переможцем третього всеукраїнського чемпіонату став бармен з Києва Олександр Савченко. Він з'їв за 7 хвилин аж 67 вареників з картоплею. За що одержав путівку в Єгипет.

Столичний бармен Олександр Савченко переміг у конкурсі на поїдання вареників
Троє інших учасників, що проковтнули трохи менше, ввійшли в збірну України, яка буде брати участь у світовому чемпіонаті.

Але їм треба ще довго тренуватися. Адже світовий рекорд - це 100 вареників за 1 хвилину і 39 секунд. Встановлений він на світовому чемпіонаті в Нью-Йорку в 2005 році.

Цими днями столиця потопала у квітах. Їх не лише у горшечках порозкладали на київських клумбах, з них робили цілі казкові шедеври.

Так, на вулиці Інститутській зацокав величезний квітковий годинник, який може потрапити в Книгу рекордів Гіннесса. Діаметр - 19,5 м, і на них пішло 50 тисяч квітів. Але вже через добу після відкриття годинник... зупинився. У мерії обіцяють розібратися з проблемою вже сьогодні, але поломка не заважає городянам фотографуватися на тлі квіткового чуда.

На Майдан Незалежності з вулиці Інститутської дивиться ось такий величезний квітковий годинник. Щоправда, час на ньому запинився

У квітах потопало і столичне Співоче поле. Там поселились квітковий кіт Леопольд, прекрасна Ассоль, Буратіно, Попелюшка. Уся ця краса милуватиме око ще до 1 вересня. Тож хто не встиг полюбуватись безкоштовними "Казками народів світу", у вас ще є час!

А на Співочому полі оселились Кіт Леопольд ... (мишенята-шкодороби теж є)
Дюймовочка...
... і Буратіно

За матеріалами "Сегодня", "Радіо Свобода", "Української правди. Київ". Усі фото згаданих видань

Реклама:

Головне сьогодні