Львівських дітей лікують сміхом

— 4 січня 2010, 13:49

Проект "терапія сміхом", ініційований Благодійним фондом "Доктор Клоун" за підтримки міської ради, охопив три найбільші дитячі лікарні міста, передає "Німецька хвиля".

З два десятки волонтерів-клоунів з кумедними прізвиськами: доктор-бджілка, доктор-неболить, доктор-льолік, доктор-клоня та інші, щодня відвідують до півсотні маленьких пацієнтів. У їхньому лікувальному рецепті: фокуси, цукерки, іграшки, надувні кульки, носик клоуна та гарний настрій.

Покращення емоційного стану хворих дітей - основна мета учасників проекту, розповіла голова фонду, психолог Уляна Мазепа.

За її словами, частина волонтерів пройшли курс навчання у польських колег, які практикують "сміхотерапію" у дитячих лікарнях уже понад десять років, а ті у свою чергу, вже навчають нових волонтерів.

"Найважче працювати з онкохворими дітками, бо вони у найважчому психологічному та емоційному стані. Діти лежать по півроку у лікарні, вони знають наших клоунів і всі фокуси, і щоб їх справді розсмішити треба проявляти більше креатину", - зауважила Мазепа.

ВІДЕО ДНЯ

Дітей з позитивним емоційним піднесенням набагато легше лікувати, каже дитячий лікар-гематолог Ірина Цимбалюк, особливо, якщо йдеться про онкохворих.

Між психологічним та фізичним станом завжди є зв'язок, додала лікар. Приміром, у відділені гемодіалізу лікарі відзначили, що у дітей стабілізується тиск, після терапії сміхом, каже Уляна Мазепа. А ще позитивний вплив на імунну та кровоносну системи.

Реклама:

Головне сьогодні