Оскар 2010: Тріумф "Повелителя бурі" і другорядні нагороди для "Аватара"

Стрічка про війну в Іраку "Повелитель бурі" та фільм про життя неземної Пандори "Аватар" були лідерами за кількістю номінацій за "Оскари". Кожен фільм боровся за нагороду аж у дев'яти різних категоріях.

Переможцем цих "змагань" став "Повелитель бурі". Водночас, "Аватар" отримав нагороди лише у номінаціях "найкраща робота художника-постановщика", "найкраща операторська робота" та "найкращі спецефекти".

А "Повелитель бурі" здобув аж шість "Оскарів". Серед них - "найкращий фільм", "найкращий режисер", а також за найкращі монтаж, монтаж звуку, звук та оригінальний сценарій.

Кадр з фільму "Повелитель бурі"
Після подяки усій знімальній групі, режисер стрічки Кетрін Бігелоу заявила, що присвячує цю нагороду усім тим, хто "щодня ризикує життям у військах... хай вони повернуться додому цілими і неушкодженими".

[L]Бігелоу отримала нагороду як найкращий режисер, ставши при цьому першою жінкою, яка отримала "Оскар" у цій номінації.

Барбара Стрейзанд, яка оголошувала переможця у номінації "Найкращий режисер" після відкриття конверту сказала: "Що ж, час настав". І під бурхливі овації залу на сцену піднялась перша жінка режисер, яка здобула таку нагороду.

"Це не можна інакше описати - момент усього життя", - сказала Кетрін Бігелоу, отримуючи "Оскара". Під час виходів на сцену режисерка виглядала дуже схвильованою і розчуленою.

Джеймс Кемерон та його колишня дружина Кетрін Бігелоу. Саме їй судилося в ніч на 8 березня стати першою жінокю, яка отримала нагороду у номінації "Найкращий режисер"

Дякую, мамо

Попри те, що напередодні церемонії вручення "Оскарів" усіх номінантів просили утримуватись від подяк родичам і Богові, щасливі володарі омріяних статуеток сміливо не зважали на цю м'яку вимогу.

Джеф Бріджес з дружиною. Перед виходом на сцену за "Оскаром" він не забув поцілувати кохану
"Дякую вам, мамо і тату, за те, що підштовхнули мене до обрання цієї чудової професії.. вони любили шоубіз так сильно, що ця нагорода більше для них, ніж для мене", - емоційно зауважив зі сцени новоспечений володар "Оскара" за найкращу чоловічу роль Джеф Бріджес.

Його батько був актором, як і мати, відтак виконавець головної ролі у стрічці "Божевільне серце" змалечку відчував причетність до світу кіно. Схвильований Бріджес, розмахуючи статуеткою, навіть нагадав усьому світові, яка у нього чудова сім'я: дружина, з якою він пов'язаний вузами Гіменея вже 33 роки та троє доньок.

Джеф Бріджес у фільмі "Божевільне серце"

Щиро не могла повірити своєму щастю і найкраща виконавиця головної жіночої ролі Сандра Баллок, яка отримала нагороду за роль у фільмі "Невидима сторона". Там вона зіграла роль матері, що бере у свою благополучну сім'ю бездомного підлітка.

Сандра Баллок у фільмі "Невидима сторона"

"Я справді заслужила це?" - не могла повірити акторка, яка обійшла у цій номінації Меріл Стріп і Хелен Міррен. Акторка присвятила свою нагороду "мамам, які доглядають дітей, не залежно від того, звідки вони" і насамкінець свого виступу просто розплакалась.

Цікаво, що і Сандра Баллок, і Джеф Бріджес вже отримали аналогічні нагороди від Американської гільдії кіноакторів та при присудженні "Золотих глобусів", тож сюрпризом для кінокритиків не стали. Та для Бріджеса і Баллок отримані "Оскари" стали першими.

Найкраща акторка другого плану Монік з чоловіком

Найкращою виконавицею жіночої ролі другого плану стала темношкіра акторка Монік (за роль у фільмі "Цінний"). А от переможцем в аналогічній номінації для чоловіків став Крістоф Вальц, який зіграв у фільмі Квентіна Тарантіно "Безславні виродки".

За цю саму роль і цій таки номінації Вальц вже отримав "Золотий глобус" та нагороду Американської гільдії кіноакторів. За "перевтілення на сцені" у нацистського офіцера у стрічці Квентіна Тарантіно, Крістоф Вальц був також визнаний кращим актором на Канському кінофестивалі 2009 року.

Монік у фільмі "Цінний"
Найкращим повнометражним мультиком стала чергова піксарівська стрічка "Вперед і вгору".

Інші претенденти на цю премію ("Принцеса і жаба" (The Princess and the Frog), "Кораліна в країні кошмарів" (Coraline) та "Незрівнянний містер Фокс" (Fantastic Mr Fox) залишились без нагород.

Крістоф Вальц у фільмі "Безславні виродки"

Найкращим іноземним фільмом була визнана аргентинська стрічка "Таємниця її очей". За "Оскар" у цій номінації змагались також "Біла стрічка", яка отримала золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю та "Пророк", який отримав гран-прі Канн. "Біла стрічка" Міхаеля Ханеке була також визнана кращим іноземним фільмом під час вручення "Золотих глобусів". А от експерти американської Кіноакадемії фільм проігнорували...

Повний список переможців "Оскара 2010"

Найкращий фільм

"Повелитель бурі" (The Hurt Locker), режисер - Кетрін Бігелоу

Найкраща режисура: Кетрін Бігелоу "Повелитель бурі"

Найкраща чоловіча роль

Джефф Бріджес у фільмі "Божевільне серце" (Crazy Heart)

Найкраща жіноча роль

Сандра Баллок у фільмі "Невидима сторона" (The Blind Side)

Найкраща чоловіча роль другого плану

Крістоф Вальц у фільмі "Безславні виродки" (Basterds Inglourious)

Найкраща жіноча роль другого плану

Монік у фільмі "Цінний" (Precious)

Найкращий іноземний фільм:

"Таємниця її очей" (The Secret of Her Eyes) - Хуан Хосе Кампанелла, Аргентина

Найкращий повнометражний мультфільм

"Вперед і вгору" (Up) - Піт Доктер і Боб Пітерсон

Найкращий монтаж - "Повелитель бурі"

Найкраща робота художника-постановщика - "Аватар"

Найкраща операторська робота - "Аватар"

Найкращий дизайн костюмів - "Молода Вікторія" (The Young Victoria)

Найкращий документальний повнометражний фільм - "Бухта" (The Cove)

Найкращий документальний короткометражний фільм - "Музика Пруденса" (Music by Prudence)

Найкращий грим - "Зірковий шлях" (Star Trek)

Найкраща музика до фільму - "Вперед і вгору"

Найкраща пісня до фільму - "The Weary Kind (з фільму "Божевільне серце" Crazy Heart)"

Найкращий короткометражний мультфільм - Логограма " Logorama "

Найкращий короткометражний фільм - "Нові жильці" (The New Tenants)

Найкращий монтаж звуку - "Повелитель бурі"

Найкращий звук - "Повелитель бурі"

Найкращі спецефекти - "Аватар"

Найкращий сценарій по літературному твору - "Цінний" (Precious) Джеффрі Флетчера

Найкращий оригінальний сценарій - "Повелитель бурі", нагороду отримав Марк Боал

Усі фото АР, Reuters, film.ru

Про сукні актрис на червоній доріжці читайте на порталі TabloID Червона доріжка на "Оскар"-2010: красуні за 55 та елегантна "молодь"
Реклама:

Головне сьогодні