З наступного року театри продаватимуть квитки онлайн

— 14 грудня 2011, 11:57

Поки даний проект експериментальний, уточнив міністр кульутри Михайло Кулиняк і підкреслив, що перед Євро-2012 необхідно надати людям можливість купувати квитки через інтернет, пише у середу газета "Коммерсант".

У прес-службі Мінкультури повідомили, що поки невідомо, яка компанія буде реалізовувати проект, суму інвестицій також не назвали: "Це буде повністю інвестиційний проект. Фінансувати його буде бізнес".

Зараз квитки в спеціалізованих інтернет-агентствах та мережах театральних кас продаються квотовано – у кожного продавця є їх певна кількість. Згідно з проектом Мінкультури, людина зможе придбати квиток онлайн і самостійно роздрукувати його. Штрихкод на ньому буде зареєстрований в системі, а при вході в театр – зчитуватися спеціальними сканерами.

"Електронна система працює майже в усіх європейських країнах. Думаю, що і у нас вона приживеться", – сказав Михайло Кулиняк.

Гендиректор Національного академічного драматичного театру ім. Франка Михайло Захаревич повідомив, що експеримент з продажу електронних квитків почнеться 1 лютого.

"Зараз ми впритул підійшли до підписання відповідних угод", – зазначив він.

У тестовому режимі вони будуть реалізовуватися в театрі ім. Франка, Театрі російської драми ім. Лесі Українки та Національній опері Україні.

"Продаж квитків буде доступний на сайтах цих театрів та на сайті "Культура України" – це ще один проект Мінкультури", – уточнили в прес-службі міністерства.

Михайло Захаревич розповів, що експеримент буде тривати півроку. Потім у міністерстві проаналізують його результати і, якщо це буде доцільно, впровадять проект в інших театрах в Києві та областях.

"Незважаючи на введення системи продажів електронних квитків, у касах театрів їх також можна буде купити", - пояснив Захаревич. Він запевнив, що вартість електронного квитка не відрізнятиметься від звичайного.

Реклама:

Головне сьогодні