У 2013 році на екрани вийдуть 20 українських фільмів

— 11 березня 2013, 17:36

Про це "Дзеркалу тижня" повідомили у Держкіно України.

Однією з найбільш очікуваних прем'єр є фільм Віктора Андрієнка "Іван Сила" (студія "Інсайт-медіа"; кошторисна вартість згідно з договорами - 15,5 млн грн). Проект позиціонується як дитячий, просвітницький, історичний. В основі стрічки - історія знаменитого силача Івана Фірцака, який у 18 років став артистом цирку і побував на всіх континентах, вражаючи публіку неабиякими фізичними здібностями. Прем'єра запланована на літо-осінь-2013.

На кінець 2013-го – початок 2014-го запланований вихід фільму "Параджанов" ("Інтерфільм"; 11,2 млн грн) - біографії знаменитого режисера Сергія Параджанова.

Серед вітчизняних кінопрем'єр 2013 р. значиться також фільм російського режисера Олексія Германа-молодшого. "Під електричними хмарами" ("Лінкед фільмс"; 8 млн грн). З українського боку над фільмом працювали близько восьми десятків творців, серед яких актори Ігор Мірошниченко, Вікторія Варлей і Віра Климовецька.

Восени-взимку повинна відбутися прем'єра кіносповіді "Святитель-хірург" ("Патріот-фільм"; 12 млн грн). Раніше фільм про життя Святителя Луки (Валентина Войно-Ясенецького) називався "Діамантовий хрест", і над ним працював режисер і художник Сергій Маслобойщиков. Однак після ідеологічних розбіжностей з російською стороною він відмовився від участі в проекті. На даний момент очевидно, що до цієї прем'єри буде прикута увага церкви.

ВІДЕО ДНЯ

Телеведучий і історик Марк Гресь написав сценарій для стрічки режисера-дебютанта Віталія Потруха "Втрачене місто" (кіностудія імені Довженка; 6 млн грн). В одній з ролей знявся телеведучий Андрій Джеджула. Знімалися також Сергій Романюк, Ірина Новак. Актори характеризують стрічку як "фільм типу фентезі".

Відомий актор і кінорежисер Анатолій Матешко готує для прокату ще один дитячий український фільм - "Сурмач" ("Укркіно"; 16 млн грн). Історія оповідає про юного музиканта Колю Соколова, що зіткнувся з підступами дорослого життя - заздрістю, конкуренцією тощо.

В українському прокаті-2013, за рішенням Держкіно, очікуйте також художні фільми: "Гамер" ("Край-кінема"; 6 млн грн; реж. О.Сенцов), "Люби мене" ("Тато-фільм"; 7 млн грн; реж. М.Горбач) і багато інших.

Будуть й анімаційні фільми: "Микита-кожум'яка" ("Панама Гран-прі"; 4 млн грн; реж. М.Костров, В.Михайлов); "Хто боїться дядечка Бабая?" ("Українська студія анімаційних фільмів; 7 млн грн; реж. М.Медвідь).

Реклама:

Головне сьогодні