"Місце під соснами" та "Кон-Тікі" – чоловіки проти викликів родини і стихії

Від 18 квітня на українських екранах демонструються: драма "Місце під соснами" Дерека К’янфранса, пригодницька драма "Кон-Тікі" Хоакіма Роннінґа та Еспена Сандберґа, спортивна драма "Легенда №17" Ніколая Лєбєдєва, трилер "Мьобіус" Еріка Рошана, трилер "Ніхто не виживе" Рюхея Кітамури, історична драма "Людвіг Баварський" Марі Нобель та Петера Зера, кримінальний бойовик "Ласкаво просимо до капкану" Ерена Кріві, фільм жахів "Володарі Салему" Роба Зомбі, комедія "Шурхіт кубиків льоду" Бертрана Бліє та романтична комедія "Кохання, Sex і турбулентність" Александра Кастаньєтті.

Місце під соснами/The Place Beyond the Pines

Режисер: Дерек К’янфранс

У ролях: Раян Ґослінґ, Єва Мендес, Бредлі Купер, Рей Ліотта, Дейн ДеГаан

Жанр: драма

Країна: США

У новій стрічці "Місце під соснами" американець Дерек К’янфранс продовжив роздуми на тему сімейної любові, якої торкався у своєму попередньому фільмі "Сумний Валентин". К’янфранс виступає не лише режисером, але й сценаристом своїх стрічок і знімає правдиво чоловіче кіно. Але його герої цураються мачистського ідеалу, бо мріють лише про одне – бути хорошим чоловіком та батьком.

Дія стрічки відбувається у маленькому містечку Скенектаді, що в перекладі з мови могавків і означає "місце під соснами". Одного дня там з’являється каскадер-мотоцикліст Люк, який щороку приїздить до міста зі своїм мандрівним цирком. Він дізнається, що колишня дівчина народила від нього сина. Люк покидає своє небезпечне заняття, і оселяється у Скенектаді, щоби бути ближче до хлопчика та його матері.

Проте дівчина вже має залицяльника, який турбується про дитину, і бачити не хоче Люка. Аби забезпечити майбутнє сина, хлопець починає грабувати банки. Під час чергового пограбування він стикається із молодим поліцейським Ейвері Кроссом в якого теж є маленький син. Ця зустріч вирішить не лише їхні долі, але й майбутнє їхніх дітей.

"Місце під соснами" фактично складається із трьох, пов’язаних між собою сюжетів, і кожен із них настільки драматичний та напружений, що глядач просто не має часу на перепочинок. Можливо, любов до складних форм залишилася в К’янфранса з часів навчання в університеті, де викладали режисери-авангардисти Стен Брекідж та Філ Соломон, проте сама історія, викладена у фільмі, виглядає доволі консервативно.

У "Місці під соснами" йдеться про тривіальні теми: стосунки батьків та дітей, злочин та покарання, моральні вагання між чесним життям та успішною кар’єрою, долю та пошуки свого коріння. Це правдива родинна сага, яка охоплює кілька поколінь двох родин зі Скенектаді. У ній йдеться не лише про зіткнення двох способів життя – багатих і бідних, - але й про духовний поєдинок двох чоловіків, один з яких, попри все, має більше прав на звання "батька".

К’янфранс знімає кіно, заглиблене у американську дійсність, побут та проблеми, навіть пограбування банків він фільмував у реальних банківських відділеннях. В головних ролях він задіяв Раяна Ґослінґа, Єву Мендес та Бредлі Купера, проте актори тут абсолютно позбавлені свого "зіркового" лоску. Вони дуже переконливо грають змучених життям обивателів, які і сваряться, і чубляться і розчаровуються у своїх сподіваннях.

У "Сумному Валентині" К’янфрансу йшлося про те, що любов, а не фізіологія робить із чоловіка батька, та у новій стрічці він стверджує незримий зв’язок між дитиною та біологічним батьком, сильніший за усі родинні почуття. Загалом, "Місце під соснами" – це фільм із непередбачуваним сюжетом, хорошими акторами та вдало розставленими режисером акцентами.

Поте головує у стрічці морально етична-складова та мораль, яка часом здається аж надто нав’язливою.

Оцінка фільму 4,5 з 5

Кон-Тікі/Kon-Tiki

Режисери: Хоакім Роннінґ та Еспен Сандберґ

У ролях: Пол Сверре Хаґен, Андерс Баасмо Крістіансен, Густав Скарсґорд, Одд Манґус Вільямсом, Тобіас Сантельманн

Жанр: пригоди, драма

Країна: Норвегія

Норвезька історична драма "Кон-Тікі" цьогоріч намагалася повторити досягнення однойменної документальної стрічки Тура Геєрдала, яка 1951 року здобула приз Американської кіноакадемії "Оскар". На відміну від знаменитої попередниці, картина Хоакіма Роннінґа та Еспена Сандберґа так і не отримала золотої статуетки, поступившись у своїй номінації фільму "Кохання" Міхаеля Ганеке.

Та попри невдачу з "Оскаром", фільм "Кон-Тікі" здобув приголомшливий касовий успіх на батьківщині та визнання за кордоном. Зрештою, Тур Геєрдал є національним норвезьким героєм, а плавання на плоті Кон-Тікі перетворило його із дивака-етнографа на міжнародну знаменитість. Після цього він ініціював не одну експедицію, написав чимало книг, які розходилися мільйонними тиражами, а його досвід спонукав кілька команд вирушити його слідами. Проте саме плавання на Кон-Тікі залишилося найвідомішим досягненням Геєрдала.

1947 року Тур разом із п’ятьма членами команди вирушив на плоті з бальсового дерева у подорож океаном тривалістю понад сто днів. Він прагнув довести, що жителі Полінезії мають коріння у Південній Америці. Геєрдал помітив подібність культур полінезійців та південноамериканських індіанців, і припустив, що люди могли пересікти океан на своїх плотах 1500 років тому. Тож він побудував пліт, використовуючи лише доступні первісним людям засоби.

Попри прогнози скептиків, пліт Кон-Тікі, названий так на честь полінезійського Бога Сонця, не лише не розвалився у дорозі, але й привіз своїх пасажирів живими та неушкодженими. Дослідникам майже не довелося кермувати своїм судном, адже увесь час їх несла течія. Тоді Геєрдал продемонстрував, що навіть примітивним культурам були доступні трансатлантичні подорожі.

Ця історія була дуже ретельно висвітлена у оскароносному документальному фільмі. Тож постає запитання – що нового нам може розказати ігрова картина за тими з подіями.

Документальна стрічка Тура Геєрдала "Кон-Тікі" оперувала лише сухими фактами. Це була хроніка подорожі, протягом якої, за словами самого мандрівника, нічого особливого (крім двох штормів) не сталося. Учасники експедиції займалися дослідженнями тихоокеанської фауни, випробовували експериментальні армійські пайки, час від часу лагодили свій пліт та вели записи. Ця ж історія у інтерпретації Хоакіма Роннінґа та Еспена Сандберґа виглядає значно драматичнішою.

Біографія Тура Геєрдала у їхньому "Кон-Тікі" постає боротьбою молодого ідеаліста із запліснявілими бюрократами від науки. Стрічка також пропускає розмаїті та цікаві технічні подробиці експедиції, проте зосереджується на сімейних проблемах Геєрдала та стосунках між членами команди під час плавання. Згідно фільму, в океан його вів не лише науковий інтерес, а ледь не буквальна віра у божество Тікі, проте її розділяли далеко не всі товариші.

Стрічка перекликається зі ще одним цьогорічним претендентом на "Оскар" – драмою "Життя Пі", де океан та бог також були невіддільні один від одного. Та якщо в картині "Життя Пі" йшлося про містичне проявлення бога із довколишнього світу, "Кон-Тікі" демонструє проникливий людський погляд, спрямований на небо, і цей зв’язок не є однобічним. У цьому пантеїстському єднанні людна, природа та космос представлені як одне ціле.

Драма "Кон-Тікі", вочевидь не претендує на історичну реконструкцію експедиції Тура Геєрдала. Проте вона ще раз нагадує про дива, які нам дарує природа та запрошує до власних духовних подорожей. Стрічка не позбавлена також і мелодраматичних вставок, які додають до образу суворого "морського вовка" кілька ліричних рис та перетворюють його на правдивого романтичного героя.

Оцінка фільму 4,5 з 5

Легенда №17

Режисер: Ніколай Лєбєдєв

У ролях: Даніїл Козловський, Олєґ Мєньшиков, Свєтлана Іванова, Владімір Мєньшов

Жанр: біографічний, спортивний, драма

Країна: Росія

Стрічка присвячена життю радянського хокеїста Валерія Харламова. 1972 року його команда виграла із рахунком 7:3 у професійної збірної Канади НХЛ. Харламов був зіркою та улюбленцем уболівальників, але на нього чекало багато злетів та падінь.

Мьобіус/Möbius

Режисер: Ерік Рошан

У ролях: Жан Дюжарден, Тім Рот, Владімір Мєньшов, Олексій Горбунов, Сесіль Де Франс

Жанр: драма, трилер

Країна: Франція

Аґент ФСБ намагається розібратися у банківських махінаціях, що їх проводить один російський олігарх. Проте на шляху його місії встає кохання до прекрасної Аліси – трейдера банку олігарха. І аґент не здогадується, що його пасія насправді працює на ЦРУ.

Ніхто не виживе/No One Lives

Режисер: Рюхей Кітамура

У ролях: Люк Еванс, Аделаїда Клеменс, Америка Оліво

Жанр: трилер, жахи

Країна: США

Два маніяки викрадають молоду пару. Незабаром виявляється, що дівчина мертва, а хлопець утік. І коли він повернеться, ніхто не залишиться в живих.

Людвіг Баварський/Ludwig II

Режисери: Марі Ноель, Петер Зер

У ролях: Сабін Тамбреа, Себастьян Шиппер, Паула Бір

Жанр: біографічний, драма, історичний

Країна: Німеччина

Історія життя баварського монарха Людвіга ІІ, відомого покровителя мистецтв та культури, якого більше цікавили опера та красиві замки, аніж політичні ігри та збільшення казни.

Ласкаво просимо до капкану/Welcome to the Punch

Режисер: Ерен Кріві

У ролях: Джеймс МакЕвой, Марк Стронґ, Андреа Райзборо

Жанр: кримінальний, бойовик

Країна: США, Великобританія

Знаменитий злочинець Джейкоб Стернвуд зав’язав із криміналом і пішов на пенсію, проте минуле не хоче його відпускати. Сина Джейкоба підставляють, і той приїздить до Лондона, щоби залагодити справу.

Там на чоловіка вже чекає його давній супротивник – детектив Макс Левінські. Проте ворогам доведеться об’єднатися, щоби протистояти могутній змові.

Володарі Салему/The Lords of Salem

Режисер: Роб Зомбі

У ролях: Шері Мун Зомбі, Брюс Девісон, Джефф Деніел Філліпс

Жанр: фільм жахів

Країна: США

Дівчина Гейден працює діджеєм на радіо. Якось їй підкидають коробку із записами невідомого гурту "Повелителі". Після того як Гейден слухає платівки, починають відбуватися дивні події.

А коли вона ставить "Повелителів" у ефірі радіостанції, все місто опиняється під владою своїх колишніх господарів – відьмаків.

Шурхіт кубиків льоду/Le bruit des glaçons

Режисер: Бертран Бліє

У ролях: Жан Дюжарден, Альбер Дюпонтель, Одрі Дона

Жанр: комедія

Країна: Франція

Під час чергової психологічної кризи письменника Шарля Фалька починає переслідувати дивний чоловік, який стверджує, що він є шарлевим Раком Мозку.

Також він пропонує потоваришувати поки не пізно. Письменник підозрює, що це все результат його зловживання алкоголем.

Кохання, Sex і турбулентність/Amour and turbulences

Режисер: Александр Кастаньєтті

У ролях: Людівін Саньє, Ніколя Бедо, Джонатан Коен

Жанр: комедія

Країна: Франція

Успішний адвокат Антуан вилітає у справах з Нью-Йорка до Парижа. Його сусідкою в літаку виявляється колишня подруга Джулі. Вони приречені провести довгі сім годин разом.

За цей час вони згадують одне одному усі прикрощі та образи, і врешті-решт розуміють, що їхнє розставання було помилкою. Та чи встигнуть вони виправити її?

Фото Kinopoisk.ru

Реклама:

Головне сьогодні