Верховна Рада дала зелене світло програмі "Креативна Європа"
За відповідне рішення проголосували 244 народні депутати, написав у своєму твіттері Міністр культури В’ячеслав Кириленко.
"Креативна Європа" – програму Європейського Союзу, яка фінансує сектор культури: від комп’ютерних ігор до моди й архітектури.
Від 2014 року ця програма відкрита для країн поза межами ЄС.
Як писала раніше екс-заступник Міністра культури з питань євроінтеграції Світлана Фоменко, "ця програма є масштабною можливістю проявити себе і вибороти гроші".
У рамках програми здійснюються два паралельні напрями: "Культура" і "Медіа". Керує всією цією історією Виконавча агенція з питань освіти, культури та аудіовізуальних питань Єврокомісії.
Отже, за умови укладання угоди від 2016 року Україна зможе брати участь у субпрограмі "Культура" і частково у "Медіа" (обмежено навчальними заходами, торговельними подіями та ярмарками, фестивалями та заходами з розширення цільової аудиторії).
Майже рік знадобилося Міністерству культури, щоб завершити справу, яку розпочала команда попереднього Міністра культури Нищука — укласти угоду між Європейською Комісією і українським урядом.
"Креативна Європа" – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурної, креативної та аудіовізуальної галузей.
Один із проектів, який підтримує "Креативна Європа" – Європейські столиці культури. Відкриття однієї із цьогорічних культурних столиць – польського Вроцлава – відбулося 17 січня |
Програма підтримує широкий спектр проектів: від Європейських столиць культури, Європейського кінофоруму, платформ для європейської співпраці у різних культурних секторах до європейських ініціатив зі збереження культурної спадщини та Європейського призу для митців, які долають кордони, – European Boarder Breakers Award.
Із 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів, які дають можливість подорожувати, працювати з новими аудиторіями та обмінюватися досвідом, заплановано виділити 1,46 мільярда євро для всіх країн-учасниць.
Для маломасштабних проектів "Креативна Європа" надає ґранти до 200 000 євро на проект, а для великомасштабних – до 2 млн євро.