"Щоб боялись"! Автор Капітошки відсудила 150 тис. грн за використання образу

— 15 березня 2017, 17:01

Письменниця Наталія Гузєєва відсудила понад 150 тис. грн за використання образу Капітошки в назвах дитячих надувних батутів.

Про це пише zaxid.net з посиланням на рішення Печерського райсуду Києва, яким задоволено позов письменниці проти ТзОВ "Торговий дім "Медіатрейдинг".

До суду Гузєєва звернулася після того, як побачила в інтернет-магазинах товари зі згадкою Капітошки – надувні батути, перекидні календарі та годинники.

Письменниця Наталія Гузєєва відсудила понад 150 тис. грн за використання образу Капітошки в назвах дитячих надувних батутів

Оскільки виробник цих товарів не звернувся до неї за дозволом на використання у назвах слова "Капітошка", письменниця через суд вимагала відшкодувати їй 40 мінімальних зарплат.

У жовтні 2015 року експерти Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз порахували, що через нелегальне використання образу Капітошки у назвах дитячих товарів Гузєєва не отримала 612 тис. грн.

ВІДЕО ДНЯ

[L]Однак під час судового процесу письменниця вирішила зменшити розмір позивних вимог, обмежившись лише використанням Капітошки в назвах надувних батутів.

Представники відповідача на судовому засіданні заявили, що позов є безпідставним, оскільки після отримання позовної заяви товари зі згадкою Капітошки зняли з виробництва.

Однак суд задовольнив вимоги Гузєєвої, зобов'язавши ТзОВ "Торговий дім "Медіатрейдинг" сплатити авторці сценаріїв мультфільмів про Капітошку понад 150 тис. грн за порушення майнових прав, а також більше 4,5 тис грн як компенсацію судових витрат.

Зазначимо, що Гузєєва також є авторкою сценарію відомого мультфільму "Як Петрик П'яточкін слоників рахував".

Реклама:

Головне сьогодні