Оголосили фіналістів та володарів спецвідзнак Премії Шевельова 2023

Марія Кабацій — 13 грудня 2023, 17:14

У середу, 13 грудня, оголосили фіналістів та володарів спецвідзнак Капітули Премії імені Юрія Шевельова за найкращу українську есеїстику 2023 року.

Читайте УП.Культура у Telegram

Тож фіналістами Премії Шевельова 2023 стали:

  • Зарембо Катерина, "Схід українського сонця" (Човен)
  • Михед Олександр, "Позивний для Йова. Хроніки вторгнення" (Видавництво Старого Лева)
  • Петросаняк Галина, "Наш сусід Альберт Гофман" (Видавництво 21)

Фото: ПЕН-Україна

Крім того, цього року вручать кілька спеціальних відзнак. Спеціальну відзнаку Капітули присудили за книжку "69 спецій для Серця" Андрію Гудимі (посмертно) "за смак до життя і слова, з глибокою вдячністю Герою за чин".

Ще одну спецвідзнаку отримає за книжку "Під чужою тінню" Андрій Содомора – "за віртуозне продовження традиції українських неокласиків в есеїстиці".

Також буде вручено спеціальну відзнаку Радіо Культура. За твором переможця у цій номінації створять радіоверсію твору, яка потім прозвучить в ефірі.

Ім’я лауреата традиційно оголосять у день народження Юрія Шевельова – 17 грудня.

До складу Капітули Премії 2023 року входять: Володимир Єрмоленко, президент Українського ПЕН (голова Капітули), Оля Гнатюк, дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету, Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської Бізнес Школи, Олег Коцюба, літературознавець, керівник видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, Леонід Фінберг, головний редактор видавництва "Дух і Літера", Тамара Гундорова, літературознавиця, членкиня-кореспондентка НАНУ (Інститут Літератури), Елеонора Соловей, літературознавиця, Андрій Бондар, письменник. есеїст, перекладач, лауреат Премії за 2021 рік, Андрій Павлишин, журналіст, історик, перекладач, лауреат Премії за 2022 рік, Тарас Лютий, філософ, есеїст, лауреат Премії за 2020 рік, Тетяна Терен, журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН.

Про премію

Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Названа на честь Юрія Шевельова, який започаткував сучасну українську есеїстику.

Присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику. До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів, опубліковані в паперовому вигляді протягом календарного року.

Лауреатами Премії минулих років стали Тарас Прохасько ("Одної і тої самої"), Андрій Портнов ("Історії для домашнього вжитку"), Костянтин Москалець ("Сполохи"), Олександр Бойченко ("Більше/менше"), Вахтанґ Кебуладзе ("Чарунки долі"), Андрій Любка ("Саудаде"), Володимир Єрмоленко ("Плинні ідеології"), Діана Клочко ("65 українських шедеврів. Визнані й неявні"), Тарас Лютий ("Культура принад і спротиву") та Андрій Бондар ("Ласощі для Медора"), Андрій Павлишин ("Нам і далі загрожує вічність").

Читайте також: Що таке "П’ятий Харків" і навіщо йому потрібен Юрій Шевельов

Реклама:

Головне сьогодні