Українська правда

Музей Ханенків здобув престижну музейну відзнаку

- 10 грудня, 16:36

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків здобув престижну музейну премію – Outstanding Museum Practice Award. Її вручає Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва (CIMAM).

Читайте УП.Культура в Telegram i WhatsApp!

Три музеї-переможці оголосили на 56-й щорічній конференції CIMAM в Лос-Анджелесі. Відзнаки  вручила голова керівного комітету премії Сюзанна Коттер, повідомив комітет у своїн соцмережах.

Крім київського Музею Ханенків, нагородили також Стамбульський музей сучасного мистецтва (Туреччина) та Музей сучасного мистецтва в Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

В CIMAM пояснили, що відзначили Музей Ханенків "за переосмислення своєї ролі як музею в часи війни, перетворення свого простору на осередок громадської солідарності, безпеки та стійкості".

Опера Genesis у Музеї Ханенків
Настя Телікова

"Це дуже важлива командна відзнака для нашої інституції. Вона цінна для нас особливо тим, що саме мережа сучасних музеїв оцінила нашу роботу, хоча сам музей оперує класичною колекцією", – прокоментувала перемогу генеральна директорка Музею Ханенків Юлія Ваганова.

Екскурсія інтер'єрами Музею Ханенків. Розповідає Анастасія Мацело
Юрій Стефаняк

Музейниця зацитувала кураторку Зіту Кооб, яка "сказала в своїй промові, що для кожного процесу, поняття має бути конкретне фізичне місце".

"Коли ми говоримо про нашу солідарність і стійкість – існують конкретні фізичні простори, де ми фізично це робимо. Одним з таких просторів і є музей. Який ще і має силу створювати контекст", – підкреслила Ваганова.

Дискусійна панель "Музей на тлі сучасних трансформацій сьогодні та завтра"
Настя Телікова

Про нагороду Outstanding Museum Practice Award

Нагорода Outstanding Museum Practice Award, яку вручає Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва, відзначає найкращу роботу музейників по всьому світу. Її започаткували у 2021 році.

Вона покликана заохочувати інновації в музеях сучасного та актуального мистецтва, сприяти публічній доступності та обміну досвідом, а також сталому розвитку галузі та має на меті привернути увагу до тих практик, які, незалежно від масштабу та рівня ресурсів, надихають актуальністю та зв'язком з людьми, спільнотами та контекстом.

Номінувати музей можуть його співробітники. Також вони можуть запропонувати до розгляду премією інший музей чи певну музейну практику.

Переможців премії відбирає керівний комітет при Раді CIMAM. Він складається з директорів музеїв сучасного мистецтва з різних континентів, які ретельно оцінюють усі номінації та пропонують шорт-лист. Далі його представляють повному складу Правління CIMAM, до якого входять 15 директорів музеїв, художніх директорів та незалежних кураторів.