Українська правда

У Львові врятували та відреставрували мозаїку "Збір винограду"

- 8 червня, 14:35

У Львові врятували та відреставрували керамічне панно "Збір винограду". Його перенесли з будівлі, яка була в аварійному стані, на територію артцентру Jam Factory Art Center.

Про це повідомили у Львівській міській раді.

Раніше панно розміщувалося на будівлі колишнього винзаводу в районі Погулянка. Мозаїку створили у 1979 році художники Григорій Кічула та Ярослав Шеремета. Наразі твір внесли до переліку цінних мозаїчних робіт Львова.

Панно зображує сцену збору врожаю та виноробства у стилі декоративного мистецтва 1970-х років. Воно складається з 624 кахлів і займає площу 30,11 м². Робота виконана у техніці високотемпературного випалу з глазурованих кахлів.

У 2019 році міська рада зобов'язала нового власника колишнього винзаводу зберегти твір. Після фахових досліджень мозаїку вирішили демонтувати та перенести на нову локацію – до Jam Factory Art Center. Це місце обрали через те, що завдяки дослідженням в архівах з'ясувалося, що на місці теперішнього артцентру колись діяла філія "Укрвино".

Провести операцію з перенесення 12-метрової стіни допомогла компанія Karp Restorer. Над проєктом порятунку працювали упродовж року понад 20-ти фахівців. Процес складався з шести етапів: демонтаж, транспортування до майстерні для консервації та реставрації, повторне збирання й монтаж на новій стіні.

За словами керівника реставраційної майстерні Karp Restorer Василя Карпова, найскладнішим етапом була індивідуальна робота з кожним із понад 600 кахлів під час від'єднання від цементно-цегляної основи та закріплення на новому місці.