Українська правда

У Сумах відкриють студію електроакустичної музики "Станція Північна"

- 25 червня, 11:30

У Сумах композитор Олексій Замотайло (Pøgulyay) спільно з обласною філармонією відкриває студію електроакустичної музики "Станція Північна". 

Про це повідомляє видання "Цукр".

Наразі студія відкриває доступ до резиденції для п'яти композиторів. Заявку можна подати до 28 червня.

Олексій Замотайло пояснив медіа, що студія присвячена роботі з акустичними та електронними інструментами, дослідженню того, як їх поєднувати, та пошуку нових форм. "Станція Північна" також проводитиме відкриті лекції та воркшопи для всіх охочих, де вчитимуть писати музику, паяти п'єзоелектричні мікрофони й розповідатимуть про нойз як культурне явище.

Також організатори планують запустити лекції у школах та знайомити дітей із програмою Ableton Live.

Резиденція працюватиме з 19 до 26 липня. П'ять відібраних учасників досліджуватимуть локальну ідентичність північних регіонів України через електроакустичну музику.

Для композиторів заплановані лекції, практичні заняття та репетиції. Результатами роботи стануть два концерти: один складатиметься з експериментальної музики, а другий поєднає звукові експерименти учасників із камерним оркестром "Ренесанс" Сумської філармонії. Після резиденції випустять реліз зі створеними треками.

З учасниками працюватимуть три ментори: засновник студії Олексій Замотайло (Pøgulyay), американський художник та засновник українського нойз-лейблу "Київпастранс" Клеменс Пул та композитор Сагардія із Чилі, який зараз живе в Німеччині. Він доєднається до резиденції онлайн.

Участь у резиденції безкоштовна. Організатори забезпечують учасникам житло та компенсують дорогу в межах України. Важливо впродовж навчання перебувати в Сумах. Заявку можна подати за посиланням до 23:59 28 червня.