Прощавай, столице!

Найдорожчими для життя районами української столиці є центр міста. Тут зосереджені центральні офіси компаній, державні установи, навчальні заклади, магазини й бутіки, пам’ятки історії й архітектури тощо. Тож жити тут вважається престижним та зручним.

Та корінні кияни віддають перевагу проживанню подалі від незавмираючого Хрещатика, адже магазини тут занадто дорогі, розваги – занадто стандартні, натомість спокою та тиші немає ні внень, ані вночі. А коштує житло в центрі на рівні найдорожчих столиць розвинених країн Європи та Америки.

Між іншим, більшість таких країн давно вже віддають перевагу життю у передмістях чи містечках-сателітах. Зазвичай тут тихо та спокійно, ненапружений трафік за наявності розгалужденої системи громадського транспорту, що дозволяє без проблем дістатися будь-якого району мегаполісу поруч. А купити повноцінний будинок можна за сумму, значно меншу вартості квартири у центрі.

Соціальна інфраструктура також розвинена – дитячі садочки, школи, медичні заклади або є у наявності на відстані пішохідної прогулянки, або працюють спеціальні маршрути громадського транспорту. Натомість екологія тут краща, природніх зелених зон більше. А за рівнем комфорту та якістю надання комунальних послуг різниці між проживанням у місті та за його межами у розвинених країнах не існує.

Але повернімось з Європи до передмість Києва. Столиця надто перенаселена й дуже дорога: середня вартість квадратного метра житла економ-класу становить, незважаючи на економічну кризу, більше 1000 у.о.

Можливо саме тому більшої популярності набирає нерухомість за межами мегаполісу. Хоч тенденція така вже намітилася, проживання за містом у нас дещо відрізняється від європейських уявлень. Котеджні містечки не надто розповсюджені, знову ж таки через високу їхню ціну. Приватні будинки у селах часто не відповідають вимогам міського комфорту. Але на вітчизняному ринку є одна особливість, що непритаманна європейським та американським передмістям, але може стати виходом для багатьох сімей.

Йдеться про мало- та багатоповерхове будівництво у містах-сателітах мегаполісів. Якщо ми говоримо про столицю, то найбільш привабливим тут є 30-кілометрова зона. З цими містечками існує непогане транспортне сполучення, розвинена дорожня інфраструктура, тож проживання у них не означає відмову від активної робочої діяльності та розваг у Києві.

ЖК "Петровський квартал"

Натомість вартість житла суттєво нижча, хоч освоєння територій забудовниками (а часто це ті ж столичні компанії-девелопери) так само активне. Адже земельні ділянки коштують значно дешевше за київські, а якість будівництва фактично нічим не поступається. До того ж, землі в області більше, не треба витрачати час та зусилля на демонтаж старих споруд або брати участь у не надто прозорих тендерах на забудову ділянок.

Органи місцевого врядування вітають розробку їхніх земель, очікуючи додаткових фінансових вливань у регіон на побутовому рівні (інфраструктура, нові магазини, торговельні центри, садочки, школи).

Довкола української столиці розташовано більше десятка подібних містечок, проживання у яких зазвичай дешевше і комфортніше. Візьмемо, приміром, напрямок на захід від столиці. Тут розташована, мабуть, найбільша кількість міст, містечок та сіл, у яких працюють забудовники – Вишневе, Боярка, Петропавлівська Борщагівка, Буча, Ірпінь тощо. Більшість цієї місцевини належить до багатої рекреаційної зони. А останніми роками цей регіон почав активно забудовуватися сучасним житлом.

Ціни на нерухомість можуть різнитися трохи не вполовину із квартирами деяких столичних районів. А зважаючи на те, що в умовах нестабільної економічної ситуації та кризи усі забудовники змушені пропонувати потенційним покупцям різноманітні акції та знижки, аби пробудити інтерес до своєї пропозиції, сьогодні можна знайти дуже цікаві варіанти.

Ось, наприклад, візьмемо ЖК "Петровский квартал", розташований у селі Петрівське Києво-Святошинського району. Це лише п’ять кілометрів від міської смуги. Й враховуючи темпи розростання столиці у цьому напрямку, не виключено, що вже незабаром ця місцина увійде у певну територіальну одиницю столиці.

Сьогодні квартира від забудовника тут обійдеться від 18800 у.о. (вартість однокімнатної повноцінної квартири площею 33 кв. м), двокімнатна коштуватиме лише 28500 долларів за 55 квадратів. Окрім власне стін, мешканці кварталу отримають закриту територію під постійною охороною, чітку внутрішню інфраструктуру, післяпродажне гарантійне обслуговування, власну маршрутку до метро й навіть дитячий садочок (щодо останньго – це не лише декларація, як це, на жаль, часто буває, будинок для нього вже зведено). При цьому для будівництва використовуються якісні матеріали, а у мешканців вже заселених будівель є можливість прямої комунікації із забудовником на офіційному сайті та форумі жителів кварталу. Фактично проект реалізується, згідно європейських вимог до якості і комфорту.

ЖК "Петровський квартал"

Можливо, це й не найнижча вартість, але вона, як запевняють забудовники, економічно обгрунтована та підтверджена усіма необхідними документами. Принаймні у Києві за 17-18 тис. доларів можна придбати кімнату у комунальній квартирі або однокімнатне помешкання зі спільною кухнею, суміжним санвузлом у будинку, зведеному у 60-70х рр. минулого століття. Окрема однокімнатна квартира із давнім ремонтом та у не надто зручному місці коштуватиме вже від 20 тис.

Експерти стверджують, що ринок нерухомості країни поступово наближається до свого цінового дна. Вартість квартир навряд чи буде й надалі сильно знижуватися, адже економічні важелі бізнес-процесів навіть у кризу ніхто не відміняв. Житлобудівництво – справа витратна, будівельні матеріали, амортизація використовуваної техніки, розрахунки із виконавцями вимагають значних інвестицій. Тож, девелоперські компанії не зможуть відпускати ціни й робити їх нижчими за собівартість.

Досягши свого дна, цінова політика забудовників, безумовно, почне зростати. З іншого боку, стабілізація політичної та економічної ситуації в країні рано чи пізно призведе до зростання попиту на житло та запуску процесу відкладеного попиту. А значить, ціни на нерухомість ростимуть.

Європейський стандарт проживання за межами мегаполісу колись прийде й в Україну. І не лише тому, що вона тепер орієнтована на європейські цінності, але й тому, що за умови перевантаженості Києва це виявиться зручнішим, а за рівнем комфорту не відрізнятиметься. Отже, ліквідність такої нерухомості буде зростати, адже попит на неї дедалі більшатиме.

Таким чином, "недолік" проживання у межах 30-кілометрової зони навколо мегаполісу для молодої сім’ї вже за кілька років може обернутися суттєвою перевагою – придбані сьогодні за акційними цінами квадратні метри незабаром не лише відіб’ють вкладення, але й сформують родині новий капітал.

Реклама:

Головне сьогодні