Ранкова сигарета "підвищує ризик захворіти раком"
У крові курців вимірювався рівень котініну, побічного продукту нікотину, вміст якого визначає ймовірність захворювання на рак легенів.
У тих, хто курив після сніданку, цієї речовини в крові виявилося значно менше, повідомляє ВВС.
Причини різниці в показниках до кінця не відомі. За припущеннями вчених, ранкові курці палять інтенсивніше, оскільки їхня потреба в нікотині вища, ніж у тих, хто закурює першу сигарету пізніше.
У дослідженні взяло участь близько 250 курців. Його результати були опубліковані в статті наукового журналу Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention.
У людей, що викурюють по 20 сигарет в день, рівень котініну в крові значно відрізнявся в залежності від того, в який час дня вони починали палити.
Найбільше котініну містилося в крові тих, хто закурює протягом півгодини після того, як прокинувся. Таку звичку визначили як високий рівень нікотинової залежності.
У деяких з них рівень котініну був у 75 разів вище, ніж у тих, чия перша сигарета викурювала значно пізніше.
За словами автора статті, професора Джошуа Мускату, щоб відмовитися від куріння на тривалий термін або назавжди, людям з високим рівнем нікотинової залежності може знадобитися більш інтенсивна допомога, ніж іншим курцям.
"Не всі курці однакові. Тому підходи до зниження їх чисельності повинні враховувати те, як часто і скільки сигарет вони викурюють, наскільки велика потреба, а також їхні фізіологічні показники", - заявив він.
Представник британської благодійної організації Roy Castle Lung Cancer Foundation висловився на підтримку даного дослідження, автори якого вважають, що воно допоможе краще зрозуміти звички курців і природу тютюнозалежності.
Однак оскільки в дослідженні брало участь лише 252 курця, представник організації вважає, що до результатів варто ставитися скептично і робити якісь вагомі висновки з приводу перспектив боротьби з курінням поки рано.
"Як і самі автори статті, ми також вважаємо, що дану сферу ще належить вивчати", - сказав він.