Винайдено зброю проти сонної хвороби

— 1 квітня 2010, 15:29

Вони винайшли лікарські засоби для руйнування ферменту, що необхідний паразитам, які переносять інфекцію.

За словами біологів, ці препарати можуть бути готові для клінічних випробувань на людині вже за півтора роки. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Сонна хвороба, яку переносить муха цеце, викликається паразитом, що вражає центральну нервову систему.

Вона має симптоми, схожі на симптоми малярії, що заважає її діагностуванню. За відсутності лікування хвороба поширюється на кістковий, а потім і на головний мозок, що призводить зрештою до розпаду особистості та смерті.

Відкриття було зроблено в університеті Данді в Шотландії, де досліджуються хвороби, які зазвичай ігнорують у великих фармакологічних компаніях.

ВІДЕО ДНЯ

Директор програми професор Пол Уайатт заявив: "Йдеться про один із найзначніших результатів у пошуках нових ліків проти хвороб, про які мало хто думає".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно у світі реєструється 50-70 тисяч випадків захворювання на сонну хворобу, а ще 60 млн. людей знаходяться в зоні ризику інфекції.

Наразі для лікування сонної хвороби використовуються два види ліків, що мають небажані побічні ефекти.

В одному з них є сполуки миш'яку, що призводить до смерті одного з кожних 20 пацієнтів. Інший - ефлорнітин - коштує дуже дорого, допомагає не завжди і вимагає лікарняного лікування.

Реклама:

Головне сьогодні