103 тисячі дітей в Україні мають ожиріння

29
2 квітня 2010

"У нас сьогодні, за даними статистики, більше ніж 102 тисячі (майже 103 тисячі) дітей мають ожиріння. І це становить близько 1,3% від дитячого населення - від 0 до 17 років включно", - зазначила вона в коментарі Бі-Бі-Сі.

"Ця цифра значно зменшена. Якщо порівняти показник ожиріння у дітей в країнах Європи, то ми побачимо, що в середньому 10-15% дітей мають надмірну масу тіла або ожиріння", - додала Зелінська.

Ендокринолог пояснює проблеми з ожирінням зменшенням активності населення, рухливості дітей.

Реклама:

При цьому, зауважує спеціаліст, "збільшується кількість нездорової їжі (в тому числі - використання фастфудів), і як наслідок зростає цукровий діабет у дітей, а також цілий ряд захворювань, які з цим пов'язані".

Зелінська не вважає, що ситуація в Україні не найгірша: "Дуже часто ця патологія не виявляється, і не так вчасно ставиться діагноз, як слід було б це робити".

"Дуже багато батьків вважають, що якщо дитина пухленька, вона здорова і з нею все в порядку. І лише тоді, коли виникають певні проблеми зі здоров'ям, починають звертатись до лікарів. І з'ясовується, що цієї проблеми можна було б набагато простіше уникнути, якби тримали дитині нормальну масу тіла", - розповідає експерт.

За словами Зелінської, діти повинні бути нормальної маси тіла: "Виснажені - теж не добре. Хоча у нас (і це дуже добре!) не так багато виснажених дітей, але ожиріння - це проблема, якої треба запобігати перш за все".

"Зазвичай, якщо дитина має порушення харчування у дитячому віці, це залишається надалі як неправильна традиція харчування. Потім дуже важко дитину перевести на нормальне, здорове харчування. Без солодощів, без мучних виробів, без фастфудів", - наголошує експерт.

Зелінська резюмувала, що причинами ожиріння є не тільки нездорове харчування і малорухливий спосіб життя. Також ожиріння може бути спричинене спадковістю та низкою ендокринних захворювань.

Реклама:

"Це порушення роботи щитоподібної залози, надниркових залоз, затримка статевого розвитку. До речі, саме по собі ожиріння може спричиняти затримку статевого розвитку", - пояснила вона.

"Хлопчики й дівчатка, які мають надмірну масу тіла, зазвичай мають і порушення статевого розвитку. Воно може викликати й порушення постави... Крім того сприйняття інформації набагато гірше у дітей, які мають ожиріння, ніж у дітей, які мають нормальну масу тіла", - додала вона.

"Українська правда. Життя"Реклама: